chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відкрилася експозиція «Лялькові обрії»

29 вересня 2011 о 10:48

Олена Орєхова вже понад десять років створює унікальні роботи: українські народні ляльки — у різних варіаціях. Із збереженням традицій та із сучасним оздобленням.

На виставці її найкращих мотанок є і «Дівчина на виданні», і ляльки-Богородиці, і «кукурудзяна» та «гламурна» мотанки, і навіть дівчатка-"цукерки" й «шоколадки». Каже, що під час створення, образ кожної лялечки пропускає через себе.

«Я вважаю, що творчість — це спорт. Це Олімпійські ігри, бо ти як не станеш до станку, як не відпрацюєш, то не буде і результату. То звичайно, я вибираю собі 2-3 дні. З 8-ї ранку, щоб не розкидати свою енергетику, не виходжу з дому, до телефону не підходжу», — розповідає майстриня Олена Орєхова.

Відомо, що тканина швидко зношується, тож аби лялька прикрашала оселю десятиліттями, майстриня використовує лише натуральні матеріали. Крім того, мотанка — це оберіг, своєрідна запорука любові, родючості та захисту родини від злих сил. Традиційна лялька може вписатись у будь-який інтер'єр, і бажано, аби її залишили на видному місці.

«Лялька дійсно трансформується, тому що тоді робили з клаптиків, які лишились з вишиванки, з фартушка чи спіднички, яка зносилася. А зараз така можливість сучасник тканин, фурнітури, як це не зробити ляльку і за кордоном не показати», — вважає майстриня Олена Орєхова.

Багато лялькових робіт художниці зберігаються у приватних колекціях за кордоном. Одна з останніх поїхала до Бельгії. Експозиція «Лялькові обрії» в Києві триватиме до 17 жовтня.

23 грудня

Інші дати
Народився Степан Тимошенко
(1878, с.Шпотівка, Сумська область – 1972) – український вчений у галузі механіки. Автор фундаментальних праць з теорії опору матеріалів, теорії пружності та коливань. Один із організаторів і перших академіків Української академії наук. Основоположник школи прикладної механіки в США.
Розгорнути