chrome firefox opera safari iexplorer

1 жовтня набуває чинності закон про Пенсійну реформу

01 жовтня 2011 о 09:22

1 жовтня, набуває чинності Закон «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», що закладає основи Пенсійної реформи.

Про це пише «Ліга.Закон».

Документ передбачає підвищення пенсійного віку для жінок, народжених після 1 квітня 1961 року, з 55 до 60 років. Тим, хто народився в період з 1 жовтня 1956 по 1 квітня 1961 року, підвищення пенсійного віку буде поетапним.

При цьому до 1 січня 2015 року жінки зможуть вийти на пенсію в 55 років за наявності стажу не менше 30 років і за умови звільнення з роботи. Але в такому разі їхня пенсія буде зменшена на 0,5% за кожен місяць дострокового виходу на пенсію. При цьому якщо жінка, яка достроково вийшла на пенсію, працевлаштувалася, виплата пенсії їй буде припинена.

Страховий стаж, необхідний для призначення пенсії, підвищено з 5 до 15 років. Стаж, необхідний для призначення мінімальної пенсії за віком, буде підвищений для чоловіків з 25 до 35 років, для жінок – з 20 до 30 років.

Більшість «спеціальних пенсій» чоловіки зможуть отримати по досягненню 62 років, а жінки – з віку, зазначеного вище.

Для інвалідів старше 32 років вимоги до наявності пенсійного стажу також підвищуються. Якщо раніше після досягнення цього віку їм достатньо було мати 5 років стажу, то тепер для отримання пенсії за інвалідностю необхідно 15 років.

Максимальний розмір пенсії обмежений 10 прожитковими мінімумами для непрацездатних осіб (на сьогодні це 7640 гривень). Правда, при цьому держслужбовцям, народним депутатам, суддям пенсія, як і раніше, призначатиметься в розмірі 80% їхньої заробітної плати.

Як відомо, Закон про пенсійну реформу був прийнятий ще 7 липня 2011 року. Але через те, що народні депутати прийняли поправку народного депутата Арсенія Яценюка, що передбачає перерахунок пенсії для деяких пенсіонерів на підставі середньої зарплати 2009 року, а також інших норм, в документ були внесені поправки.

Джерело: ZIK
Розділи: Громадянська Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути