chrome firefox opera safari iexplorer

Найбільше «клонів» Шевченка живе на Черкащині

28 жовтня 2011 о 09:16

Триває конкурс двійників Тараса Шевченка, оголошений видавцями і письменниками братами Капрановими 13 жовтня.

Першими «копіями» Шевченка стали заслужений артист України, актор Петро Панчук і тальнівчанин Володимир Шевченко. І якщо Панчука черкащани можуть згадати за його роллю Тараса в п’єсі «Слава», показану на сцені обласного драмтеатру в березні цього року, то познайомитися з тальнівським Шевченком можна, замовивши в нього... євроремонт. 43-річний чоловік – будівельник.

А нещодавно лави двійників поповнилися новими «клонами» поета. «Збіг це чи закономірне явище, нам не відомо, але четверо з десятьох кандидатів – з малої батьківщини Шевченка, – дивуються брати Капранови. – Це Григорій Ялинчук із Монастирища, Дмитро Вовк зі Шполи. Є також повний тезко Кобзря – Тарас Григорович Шевченко з Канівського району».

Звання Першого офіційно визнаного двійника славетного Кобзаря вручатимуть переможцю на виставці «Книжковий світ-2011» 13 листопада в Києві.

30 березня

Інші дати
Година землі
Година Землі – це міжнародна щорічна година, яка завжди проводиться в останню суботу березня закликаючи людей вимкнути світло та електричні пристрої на одну годину. Розпочинається акція о 20:30 годині і триватиме до 21:30. Саме в цей період багатьох людей закликають зекономити світло хоча б на 60 хвилин. 
Розгорнути
Олексій Івахненко
1913 – український учений у галузі інформатики, обчислювальної техніки, автоматичного керування, кібернетики і математичного моделювання. Академік НАН України.
 
Розгорнути
Олексій Коломійченко
1898 –  український отоларинголог. Вперше в Україні застосував видалення сторонніх тіл з гортані, трахеї та бронхів без трахеотомії. Автор праць з проблем новоутворень вуха, горла і носа, отосклерозу тощо. Створив українську школу отоларингологів.
Розгорнути
Борис Романицький 
1891 – визначний театральний режисер і актор. Народний артист СРСР. Співзасновник і художній керівник Театру ім. М. Заньковецької, спочатку мандрівного, а з 1931 р. – стаціонарного в Запоріжжі, з 1944 р. – у Львові. Лауреат Шевченківської премії.
Розгорнути
Народився Микола Барабашов
(1894, м. Харків – 1971) - український астроном, дослідник Місяця і планет Сонячної Системи. Іменем М.Барабашова названо малу планету та кратер на Марсі.
Розгорнути
1922 року у Києві створений театр-студія «Березіль»
(нині - Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т.Шевченка)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...