chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відбудеться виставка робіт Врубеля

06 жовтня 2011 о 13:26

8 жовтня в Київському музеї російського мистецтва відкриється виставка Врубель і Київ, присвячена 155-річчю від дня народження художника.

Життя Михайла Врубеля тісно пов`язане з Києвом. Тут почався самостійний творчий шлях художника. Роки перебування в Києві (1884 — 1889), які сам Врубель вважав «найкращим періодом свого життя», були часом стрімкого формування його творчого методу, який став органічною частиною російського модерну.

У Києві він написав такі шедеври, як Дівчинка на тлі персидського килима, Східна казка, Ангел з кадилом та свічкою, саме тут Врубель починає працювати над образом Демона.

Виставка Врубель і Київ присвячена 155-річчю від дня народження художника і є десятою (ювілейною) виставкою творів художника в українській столиці. Експозиції творів Врубеля у Київському музеї російського мистецтва стали традицією з 1976 року, зазначається в повідомленні прес-служби Київського музею російського мистецтва.

Як стверджують організатори виставки, цей музей володіє одним з найзначніших зібрань творів київського періоду, які лягли в основу експозиції Врубель і Київ.

Ідея виставки — показати найзначніші тематичні пласти і різні грані творчості майстра. Експозиція умовно ділиться на чотири розділи (деталі, люди, квіти і боги, ангели, пророки).

На виставці буде представлено близько 120 творів живопису, графіки, скульптури.

Крім того, в рамках виставки будуть проводитися лекції, театралізовані вистави для дітей. На завершення виставки відбудеться фортепіанний концерт.

Виставка Врубель і Київ буде відкрита в Київському музеї російського мистецтва (вул. Терещенківська, 9) з 8 жовтня по 6 листопада 2011 року

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути