chrome firefox opera safari iexplorer

У Польщі помер відомий історик Богдан Осадчук

20 жовтня 2011 о 11:27

У Польщі 19 жовтня помер видатний український інтелектуал, кавалер орденів Білого Орла та Ярослава Мудрого Богдан Осадчук.

Уродженець Коломиї, Богдан Осадчук був людиною світу. Він став легендою Центральної Європи. Коло його зацікавлень сягало і Берліна, де він останнім часом мешкав, і Варшави, і Києва. Богдан Осадчук — відомий в Європі історик, політолог, публіцист. Навчався в Берлінському університеті в 1942—1944 рр. Докторську дисертацію захистив в Українському Вільному Університеті (Мюнхен) в 1966 р.

В еміграції працював як український журналіст (зокрема, у німецьких виданнях «Українські вісті», «Die Neue Zeitung» (1950-55), «Der Tadesspiegel», швейцарська «Die Neue Zurcher Zeitung»). Богдан Осадчук є автором книг «Die Entwicklung der Kommunistischen Parteien Ostmitteleuropas» — «Розвиток комуністичних партій Центральної та Східної Європи» (1962), «Der Sowjetkommunismus-Dokumente» — «Радянський комунізм. Документи» (1964).

Разом з тим він був головним редактором «Віднови» — емігрантського журналу незалежних українських інтелектуалів.

Він також співпрацював з легендарним польським журналом «Kultura», який заснував у Парижі 1950 року Єжи Гедройць. Разом з Гедройцем Осадчук ще у далекі 50-ті розпочав нелегкий українсько-польський діалог.

Cумуємо за цією втратою, якої зазнали і Україна, і Польща, і Німеччина, громадянином якої він був.

Це був великий будівничий мостів поміж народами, рідкісна для України людина широких, дійсно світових поглядів та горизонтів.

Це була людина глибокої думки і блискітливого жарту.

Львівян та громаду Журналу «Ї» покійний вшанував, прийнявши відзнаку «За інтелектуальну відвагу».

Поховають Осадчука у Польщі 25 жовтня.

Тарас Возняк від імені тих, хто його знав і шанує.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути