chrome firefox opera safari iexplorer

200-річчя Шашкевича Львівщина відзначить радіодиктантом

04 листопада 2011 о 10:41

У День української писемності та мови, 9 листопада, о 20.00 в ефірі Львівського радіо прозвучить радіодиктант для мешканців Львівської області.

Як розповіла ЗІКу заступник начальника головного управління освіти та науки Львівської обласної державної адміністрації Богдана Біляк, «оскільки цього року ми відзначаємо 200-річчя від дня народження Маркіяна Шашкевича, то текст диктанту буде про великого Будителя українського народу».

Організатором проведення такого радіодиктанту впродовж кількох років виступає головне управління освіти та науки ЛОДА. Участь у цій акції беруть кілька тисяч мешканців Львівської області, долучаються також мешканці сусідніх областей. Потім підбиваються підсумки, де визначаються переможці у кількох номінаціях: «Найграмотніший державний службовець», «Найграмотніший мешканець села», «Найстарший учасник», «Наймолодший учасник» та ін.

Як відомо, 6 листопада 2011 року виповнюється 200 років з дня народження Маркіяна Шашкевича — українського письменника, поета-зачинателя нової української літератури в Галичині, священика, культурно-громадського діяча. Він очолював «Руську трійцю», був ініціатором видання альманаху «Русалка Дністрова» (1837). Виступав за рівноправність української мови з польською.

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...