chrome firefox opera safari iexplorer

Десятинну церкву законсервують цього року

25 листопада 2011 о 11:20

Роботи із консервації фундаменту Десятинної церкви будуть виконані в поточному році.

Про це, як повідомили УНІАН у прес-службі Київської міської державної адміністрації, сказав голова КМДА Олександр ПОПОВ під час наради з фахівцями Київського центру археології.

Зокрема, він зазначив, що для того, аби зберегти унікальну пам’ятку архітектури, спочатку буде виконано консервацію об’єкту, а навесні розпочнуться роботи з його музеєфікації.

«Зараз головне – зберегти те, що в нас є. У цьому позиції релігійних діячів та науковців-археологів співпадають: фундамент Десятинної церкви обов’язково має бути збережений. Не можна його залишити у такому стані навіть на одну зиму. Адже ми можемо втратити фундамент першого у країні кам’яного храму», – заявив О.ПОПОВ.

Також паралельно з роботами із консервації необхідно працювати над розробкою проекту благоустрою території Старокиївської гори із залишками фундаменту Десятинної церкві на час проведення Євро- 2012.

«Ми маємо і волю, і бажання зробити так, щоб сюди могли приходити і кияни, і гості міста», – сказав голова КМДА.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути