chrome firefox opera safari iexplorer

Держустановам культури заборонили проводити курси рукоділля та кулінарії

15 грудня 2011 о 15:10

Кабінет Міністрів затвердив новий перелік платних послуг, які можуть надаватися закладами культури державної та комунальної форми власності.

Відповідну постанову №1271 оприлюднено на урядовому сайті. Цим же документом скасовується попередній перелік платних послуг, затверджений постановою Кабміну №534 5 червня 1997 року.

Нова редакція передбачає 25 послуг, які можуть надавати заклади культури за певну плату. Вартість послуг, затверджених новою постановою, має бути узгоджено з Міністерством фінансів.

Зокрема до них належать організація театральних вистав, музичних постановок, демонстрація відео-та кінофільмів, надання в оренду музичних інструментів, ремонт і реставрація пам'яток культурної спадщини, користування атракціонами та ігровими автоматами, окрім тих, які передбачають грошову винагороду.

Окрім цього, установам культури дозволяється продавати у неспеціалізованих магазинах (кіосках і лотках) видання про фонди і діяльність бібліотек, надавати бібліотечні послуги, ремонтувати пам'ятки архітектури і виготовляти концертні фонограми, пише «Коммерсант-Украина».

У Міністерстві культури і туризму пояснили, що новий перелік послуг складено «з метою його оптимізації», щоб виключити зі списку ті з них, які не користуються попитом.

Зокрема, до нового списку не включено курси з вивчення іноземних мов, крою, шиття, в'язання, вишивки, моделювання одягу, кулінарії, машинопису і стенографії.

Також скасовано такі послуги, як перевезення меблів, домашнього майна та предметів культурно-побутового призначення, навчання основ слюсарного і столярного мистецтва, а також здійснення вантажно-розвантажувальних робіт.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути