chrome firefox opera safari iexplorer

Сттоличних таксі стане менше, а їх послуги подорожчають

01 грудня 2011 о 09:47

Міністерство інфраструктури розробляє законопроект, який кардинально змінить ринок таксі. Документ покликаний вивести із тіні перевізників, які у 80% випадків працюють нелегально.

Таксистів зобов'яжуть встановити таксометри та отримати три види дозвільних карток (аналог ліцензії). За відсутність лічильника в автомобілі — водієві буде загрожувати досить серйозний штраф у 1700 гривень. Проводити перевірки таксистів на дорозі буде доручено даїшникам, пише Сегодня.

«Якщо таксометр не буде включений в салоні в присутності пасажира — теж штраф 1700 гривень», — сказав голова Профспілки таксистів України Василь Попик, який брав участь у розробці закону.

Проектом також передбачається запровадження трьох видів карток: для водія таксі, для водія на замовлення (наприклад, обслуговування весіль) і для інформаційно-диспетчерських служб.

Видавати їх будуть місцеві органи влади, а не Головна автотранспортна інспекція. "Таксистові можуть або видати картку, або відмовити (підстав лише дві — недостатня подана інформація або несплата грошей за оформлення картки). Вартість одноразової картки — одна мінзарплата (з 1 грудня — 1004 грн).

Ще одне нововведення — диспетчерські служби будуть реєструватися і працювати за чіткими правилами. Зараз вони — посередники, які отримують з таксистів плату за зв'язок з клієнтом, і ні за що не відповідають, пояснює Попик. Найчастіше диспетчери не знають водіїв (ті просто платять за рацію і їздять самі по собі). У результаті пасажир може сісти в машину до людини, яка щойно отримала права.

Але є і зворотна сторона медалі. Якщо таксисти легалізуються, то їх стане менше. А через зменшення кількості пропозицій ціна послуг може зрости, говорять експерти. Також стане складніше викликати машину.

18 листопада

Інші дати
Сьогодні відзначають:
  • День сержанта Збройних Сил України.
 
Розгорнути
Народився Кость Левицький
(1859, м.Тисмениця, Івано-Франківська область - 1941) - український державний діяч, адвокат, публіцист. Один з найвизначніших політичних діячів Галичини кінця 19 століття – першої половини 20 ст., керівник уряду ЗУНР (1918). Автор історичних праць «Історія політичної думки галицьких українців 1848-1914», «Історія визвольних змагань галицьких українців в часи світової війни 1914—1918 рр.», «Великий зрив».
“Ми свідомі цього обов’язку, який прийняли серед граду куль і незвичайно важливих обставин. Вступаючи в уряд, уважаємо за відповідне зазначити, що стоїмо на демократичнім принципі. Ми вийшли з народу і для народу буде присвячена наша праця” (Кость Левицький)
Розгорнути