chrome firefox opera safari iexplorer

Київських художників виганяють з Андріївського узвозу

05 січня 2012 о 15:11

Близько сотні членів Київської Спілки художників, які працювали в одному з будинків на Андріївському узвозі, отримали припис до 4 січня звільнити приміщення. На вулицю їх виганяють пожежники та новий власник будівлі.

“Ці приміщення орендує Спілка художників. Але в 2007 році ми дізналися про те, що будинок проданий орендареві. Але на той час орендарем була тільки Спілка художників України. А виявилося, що, за липовими документами, ці будинки із 2004 року. В Подільській адміністрації проходило, що це приміщення орендує інша компанія”, — розповів художник Олександр Добродій.

Протягом 5 років Київська Спілка художників обстоювала своє право на майстерні в судах, і не безуспішно. Останній суд художники виграли. Але у грудні минулого року вони отримали акт від пожежної служби про те, що приміщення в аварійному стані.

“Ніхто з пожежників, і інших, інших, інших до нас не заходив. Тому що це зробити не можна, ми закриваємо майстерні. Відповідно, акти могли бути складені лише фіктивно”, — каже художник Віталій Колесніков.

Ситуація з будиночком на Андріївському узвозі — це звичайна рейдерська схема, переконані деякі експерти. Працює вона так: як тільки художники звільнять приміщення, у ньому, нібито, випадково може виникнути пожежа.

“Найхарактерніший приклад — це спалення будинку біля Хаятту. Правда суд не зміг чи слідчі не змогли довести, що це було зроблено спеціально, чи навмисне. Але факт того, що через кілька місяців після цієї пожежі нові власники звернулися до київської влади з проханням знести залишки будівлі і дозволити будівництво нової споруди”, — розповідає депутат Київради Олександр Бригинець.

До Київради вже подали проект нової споруди, яка має з’явитися на місті будинку з художніми майстернями, стверджує депутат. Тож художники чергують у майстернях цілодобово, аби приміщення не підпалили.

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути