chrome firefox opera safari iexplorer

На Львівщині відзначать 100-річчя від дня народження Ярослава Стецька

16 січня 2012 о 12:09

19 січня минає 100 років від дня народження Ярослава Стецька. Урочисті заходи до цієї дати пройдуть у м. Стрий.

Про це власкору ЗІКу повідомили організатори дійства.

Зокрема, у цей день відбудеться покладання квітів представниками влади та представників громадськості до пам’ятника Ярославові Стецьку в м. Стрию. Про це розповіли ЗІКу у Стрийській районній державній адміністрації.

Нагадаємо, що 2012 рік Львівська обласна рада проголосила Роком Ярослава Стецька.

Довідка

Ярослав Стецько народився 19 січня 1912 року у Тернополі – помер 5 липня 1986 у Мюнхені, де похований на цвинтарі Вальдфрідгоф.

Народився в священицькій сім’ї о. Семена і Теодозії з Чубатих. Він з відзнакою закінчив гімназію в Тернополі й студіював у 1929—1934 рр. право й філософію у Краківському та Львівському університетах.

Ще юнаком Ярослав включився в національно-визвольну боротьбу, ставши членом нелегальної організації «Українська націоналістична молодь» і відтак підпільних Української військової організації та Організації українських націоналістів. З 1932 р. Ярослав Стецько вже був членом Крайової екзекутиви ОУН, ідеологічним референтом і редактором підпільних націоналістичних видань.

Активний діяч ОУН. З 1941 р. – перший заступник провідника ОУН-Б Степана Бандери. У 1942—1944 рр. перебував у німецькому концтаборі. Після звільнення керував антибільшовицьким блоком народів, був головою Проводу ОУН-Б.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...