chrome firefox opera safari iexplorer

На реконструкції Музею Шевченка хтось добряче «нагрів руки»

04 січня 2012 о 10:03

Заступник голови Верховної Ради Микола ТОМЕНКО направив звернення генеральному прокурору Віктору ПШОНЦІ з проханням здійснити перевірку ефективності використання державних бюджетних коштів при здійсненні реконструкції музею Тараса Шевченка в Каневі в період 2010—2011 років.

Про це повідомили у прес-службі М.ТОМЕНКА.

У своєму зверненні віце-спікер нагадав, що реконструкція та реставрація об’єктів Шевченківського національного заповідника у Каневі була розпочата у зв’язку з підготовкою до відзначення в 2011 році 150-річчя з дня перепоховання Тараса Шевченка в Україні та у 2014 році – 200-річчя від дня його народження, а фінансування будівництва вказаного меморіального комплексу здійснювалося переважно коштами державного бюджету України.

Окрім того, за словами М.ТОМЕНКА, історія з реконструкцією оновленого будинку-музею Тараса Шевченка в Шевченківському національному заповіднику дає підстави говорити про те, що «якщо у свій час Тарас Шевченко мріяв збудувати собі справжню українську хату на батьківщині і навіть намалював її план, то в Каневі для нього збудували швидше бізнес-офіс».

Віце-спікер нагадав, що реконструкція музею до визначеної дати відбувалася в авральному режимі без дотримання елементарних будівельних чи мистецьких норм та стандартів. Це, за словами політика, призвело до того, що уже сьогодні є негативні наслідки. Так, сама місцева влада інформує про проблеми з мармуровим покриттям. За оцінками фахівців та експертів, в приміщенні музею повністю відсутня гідроізоляція будівлі.

«Якщо взяти до уваги, що з моменту урочистого відкриття музею пройшло трохи більше року, дані факти наводять на думку про можливе нецільове та неефективне використання коштів, виділених на реконструкцію музею та допущені у зв’язку з цим зловживання на заключній стадії робіт», — наголосив віце-спікер.

Враховуючи значення та високий статус Шевченківського національного заповідника у Каневі, та те, що в 2014 році Україна святкуватиме 200-річний ювілей від дня народження видатного українця, М.ТОМЕНКО попросив генпрокурора здійснити перевірку ефективності використання державних бюджетних коштів при здійсненні реконструкції музею Тараса Шевченка в Каневі в період 2010—2011 років.

 

18 листопада

Інші дати
Сьогодні відзначають:
  • День сержанта Збройних Сил України.
 
Розгорнути
Народився Кость Левицький
(1859, м.Тисмениця, Івано-Франківська область - 1941) - український державний діяч, адвокат, публіцист. Один з найвизначніших політичних діячів Галичини кінця 19 століття – першої половини 20 ст., керівник уряду ЗУНР (1918). Автор історичних праць «Історія політичної думки галицьких українців 1848-1914», «Історія визвольних змагань галицьких українців в часи світової війни 1914—1918 рр.», «Великий зрив».
“Ми свідомі цього обов’язку, який прийняли серед граду куль і незвичайно важливих обставин. Вступаючи в уряд, уважаємо за відповідне зазначити, що стоїмо на демократичнім принципі. Ми вийшли з народу і для народу буде присвячена наша праця” (Кость Левицький)
Розгорнути