chrome firefox opera safari iexplorer

Під Кабміном знову протести через вбивства тварин

26 січня 2012 о 11:12

Урядовців, які зібралися вчора на засідання Кабміну, голосно обгавкали. Чергова акція протесту під будівлею на Грушевського, 12, була особливою. Цього разу господарі братів наших менших вимагали зупинити вбивства тварин, що, на їхнє переконання, у рамках підготовки до проведення в державі Євро–2012 стало нормою. Тож люди привели своїх чотирилапих друзів, які, щоправда, трохи мерзли на морозі, втім від цього тихіше себе не поводили, гавканням і нявканням підтримували вимоги демонстрантів.

Навпроти будівлі уряду демонстранти на снігу великими червоними літерами вивели STOP IT («Зупиніть це!») й закидали напис футбольними м’ячами «у крові». Як пояснив «УМ» один з організаторів акції Віталій Черняховський, чемпіонат Європи — лише надуманий привід для знищення тварин. «Якби президент УЄФА Мішель Платіні дійсно дав такий наказ, в Європі одразу спалахнув би величезний скандал. Якщо ж убивати тварин, бо десь знайшли скаженого собаку, то, за такою логікою, треба вбивати й людей. Адже ми теж хворіємо».

Народний депутат Кирило Куликов, який теж прийшов підтримати акцію, розповів «УМ», що сам має собаку, «тому не може спокійно спостерігати за тим, що відбувається». «Як голова комісії, що розслідувала останні події в Києві, можу заявити: у цій сфері просто нереальна корупція», — наголосив парламентарій.

Пані Людмила Лужкова прийшла під Кабмін разом із собакою, яку нещодавно знайшли в парку з перебитими ногами, всю в ранах. «Над твариною явно знущалися, тому ми прийшли висловити протест, щоб таке більше не повторилося», — каже жінка. Її підтримав і пан Андре з Міжнародної організації захисту тварин: «Я кожен день отримую заяви про жорстоке поводження з тваринами. Одразу ж виїжджаю з фотоапаратом, аби зловити «на гарячому».

За словами Віталія Черняховського, вимоги протестувальників звичні: видати розпорядження Каб­міну про негайне припинення фізичного винищення тварин комунальними службами, зобов’язати правоохоронні органи розслідувати діяльність догхантерів та змінити підхід до вирішення проблеми безпритульних тварин, використовуючи європейський досвід. А саме: забрати цю функцію від комунальних підприємств, які не зацікавлені зменшувати кількість безпритульних тварин гуманним шляхом, та передати її громадським організаціям із захисту тварин.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути