chrome firefox opera safari iexplorer

Італія підтримує Юлію Тимошенко

29 лютого 2012 о 09:11

Протягом усього 2011 року Україна та світ пильно стежили за гучним процесом у справі колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Інтерес до нього не зникає й по-сьогодні.

Події у справі Тимошенко розвивалися блискавично: 24 червня суддя Печерського суду Родіон Кірєєв приступив до розгляду справи, 5 серпня екс-прем'єр була заарештована.

Світова спільнота чи не одноголосно визнала цей процес політично упередженим, угледівши у діях української влади вибірковість.

Зокрема, послу України свою стурбованість висловило МЗС Італії. Під час зустрічі італійська сторона підкреслила необхідність повного дотримання основних прав людини та прозорого судового процесу, відповідно до демократичних принципів.

Після засудження Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень, при укладанні угод на поставки російського газу, протести світової спільноти не припинилися.

Четвертого лютого, у Мілані на центральній площі Кордузіо пройшов мітинг, організований асоціацією «Радікалі сенца фісса дімора». Метою його учасників було висловити підтримку екс-премєр міністру та протест проти згортання демократії в Україні.

Президент цієї асоціації Марко Ді Сальвіо підкреслив що попри справу Тимошенко не може залишити без уваги демократична європейська країна, зокрема й Італія.

“У жодній країні, яку можна вважати демократичною, лідера опозиції не мають права засуджувати у такий несправедливий спосіб. Покарання на сім років, утримання хворої Тимошенко в СІЗО, заборона брати участь у політичному житті є доказом того, що Україну Януковича треба вважати режимом і диктатурою,” – стверджує президент асоціації.

Міжнародна організація «Альянс демократів», із штаб-квартирою у Римі, яка об’єднує партії та міжнародні організації, що сповідують принципи демократії, заявило про підтримку кандидатури Юлії Тимошенко на отримання Нобелівської премії миру.

Тимошенко «бореться за фундаментальні демократичні принципи та є символом сміливої боротьби проти усіх форм авторитаризму у світі», йдеться у прес-релізі Альянсу демократів.

Що ж думають про цю резонансну справу пересічні українці в Італії?

Нагадуємо, що під час останніх президентських виборів, Тимошенко перемогла на виборчому окрузі в Мілані, а у Римі вона поступилася Віктору Ющенку лише ліченою кількістю голосів.

У період з жовтня по лютий на сайті Української газети в Італії читачам було поставлено запитання: «Ви погоджуєтеся із вироком, винесеним Юлії Тимошенко?» В опитуванні взяли участь 947 респондентів. Більше половини, 547осіб, відповіли: «Ні, її слід виправдати» (57.8%), 173 із них вважають що вона винна, але не заслуговує на семирічне ув'язнення (18.3%). Те, що вирок є справедливим, вважають 123 особи (13%). А те що він міг би бути ще суворішим певні лише 11%, 104 опитаних.

Звільнення лідера української опозиції Юлії Тимошенко має стати пріоритетом для новообраного голови Європарламенту. Таку думку озвучила євродепутат від Італії Лічі Ронцуллі на пленарній сесії у Страсбурзі. Разом з іншими європарламентарями у січні вона з’явилася в сесійній залі у футболці з написом англійською «Звільніть Юлю».

Європейська точка зору не може ігноруватися українськими політиками, адже від неї залежить, чи постане перед Україною мур із ЄС.

Маріанна Сороневич,
головний редактор Української газети в Італії

Розділи: Думка читачів

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути