chrome firefox opera safari iexplorer

Кримському спікеру порадили або поважати Конституцію, або повертатися у бізнес

07 лютого 2012 о 20:40

Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко заявив, що високопосадовці, а тим більше такого високого рівня, як Голова Верховної Ради Криму, повинні знати Конституцію України та її виконувати.

Про це М.Томенко сказав, коментуючи обурення спікера кримського парламенту Володимира Константинова тим, що органи центральної влади направляють кореспонденцію на адресу кримської влади українською мовою.

Микола Томенко нагадав, що стаття 10 Конституції України передбачає, що «Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України».

Він також наголосив, що «принцип державності мови, звісна річ, поширюється на політичних діячів і державних службовців, які працюють на всій території України». Та додав, що, на щастя, у статті 134 Конституції Автономна Республіка Крим визначена «невід'ємною складовою частиною України і в межах повноважень, визначених Конституцією України, вирішує питання, віднесені до її відання».

А тому, на переконання Віце-спікера, такі заяви свідчать про відсутність етики не лише високопосадовця, а й етики громадянина України.

«Я сподіваюся, що спікер Парламенту Криму не має подвійного громадянства і є громадянином України. Тому із міркувань етики громадянина України мусив би поважати і шанувати державну мову держави, в якій він є одним з її високопосадовців», — наголосив М.Томенко.

М.Томенко ще раз наголосив, що такого рівня посада, безперечно, вимагає знання державної мови, а тому «подібні висловлювання є не просто недоречними, а й некоректними та зневажливими по відношенню до Української Держави та Конституції України».

«У нього є лише одна альтернатива: або поважати Україну, її Конституцію, або повертатися у бізнес, де нема вимог до знання державної мови», — додав Віце-спікер.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути