chrome firefox opera safari iexplorer

Львівська філармонія запрошує на жіноче свято, Шевченкіану та ювілей Лисенка

21 лютого 2012 о 14:54

Найважливіші події березня у музичному житті Львівської філармонії – Міжнародний жіночий день, Шевченківські дні та відзначення ювілею славетного українського композитора Миколи Лисенка.

Про це на прес-конференції з нагоди презентації березневого репертуару Львівської філармонії розповів гендиректор музичного закладу Володимир Сивохіп, інформує кореспондентка ЗІКу.

Загалом цікаві та різножанрові концерти заплановані ледь не на кожен день, але перелічених три проекти – це знакові акценти місяця.

Отож, 8 березня до Міжнародного дня жінок філармонія запропонує концерт «Для вас, жінки…». Виступить з концертною програмою естрадний співак Павло Дворський. Партнерами йому будуть група «19-й клас» та оркестр «INSO-Lviv». Слухачам обіцяють розіграш цінних подарунків.

9-10 березня у Львові гастролюватиме Академічна чоловіча хорова капела ім. Л. Ревуцького. У Львівській філармонії запевняють, що їхнє виконання старовинних українських пісень неодмінно зацікавить любителів автентичної української пісні.

10 березня до шевченківських днів готують постановку літературно-музичної вистави «Гайдамаки» за участю лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка Анатолія Паламаренка, Академічної чоловічої хорової капели ім. Л. Ревуцького та Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії під керівництвом І. Гамкала.

11 березня продовжаться концерти у рамках відзначення шевченківських днів. Виступить дует «Бандурна розмова» та інструментальний ансамбль «Високий Замок». Виконуватимуть інструментальні твори, пісні українських композиторів на слова Тараса Шевченка.

До 170-річчя з дня народження Миколи Лисенка Львівська філармонія теж підготувала спеціальний проект – солістка Віденської опери Вікторія Лук’янець у супроводі камерного хору «Ґлорія» та Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії виконає найвідоміші арії та сцени з опер композитора.

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути