chrome firefox opera safari iexplorer

У «Буковелі» пройшов ІІІ всеукраїнський фестиваль вареників

27 лютого 2012 о 11:20

26 лютого гості ТК «Буковель» мали можливість провести Масляну, взявши участь у Третьому всеукраїнському фестивалі вареників, що проходив під гаслом: «Хай кожен живе, як вареник у сметані!»

Свято відбулося з розмахом: веселися від душі, змагаючись у спритності, співаючи, танцюючи, дівчата жартували над парубками, які ще вичікують із одруженням, зобов’язавши кожного з них «колодку» колисати та колискову співати.

А батькам, що зволікали з одруженням дітей, до лівої ноги в’язали поліно, з яким вони повинні були танцювати. Що вражало – це щиросердечні зізнання у цих «гріхах» самих парубків та батьків. Водночасі ніхто не відмовляв собі у задоволенні поласувати млинцями з різними начинками і, звичайно ж, варениками. Бо ж, як кажуть, «вареники, вареники, Божі хваленники, не кожен їх варить, але кожен хвалить”.

Серед тих, хто ласував традиційними для цього свята стравами, знайшлися й такі, що вирішили позмагатися у швидкості споживання вареників. Це Дмитро Жебрак та Максим Кравчук (м. Запоріжжя), Анатолій Вихрист (м. Вінниця), Руслан Фехер (м. Ужгород), Богдан Рацюк (м. Київ), Олександр Лопатін (м. Москва), Роман Стьопін ( м. Дніпродзержинськ), Ілля Ремеслов (м. Донецьк) та Олександр Малахій (м. Одеса).

Переможцем, як і в минулому році, став донеччанин Ілля Ремеслов (м. Донецьк), який встановив світовий рекорд: з’івши 100 вареників за 5 хвилин 33 секунди. До речі, він побив рекорд – 6 хв.44 сек., який встановив під час Другого фестивалю вареників.

Традиційне святкування було доповнене зведенням зі снігу пам’ятника Варенику, якого зліпили аніматори курорту та Ярема Мисько – учасник Першого фестивалю снігових фігур в ТК «Буковель», виступом фолькгурту «Мажор».

Організатор фестивалю — Event-агентство «Art-Bukovel». Партнери в проведенні свята: ТК «Буковель», ТМ «Хортиця», ресторан «Козачок».

Інформація та фото Олександри Мечевої  

«Рідна країна»

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути