chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відбулася прем'єра фільму про Службу безпеки ОУН

03 лютого 2012 о 12:35

Автор стрічки «СБ ОУН. Зачинені двері» Віталій Загоруйко. Режисер побудував стрічку на розповіді істориків та спогадах колишнього співробітника спецслужби, зв’язкової УПА та особистого охоронця Романа Шухевича.

“Є такі люди, ще живі, їх дуже мало, на жаль, вони помирають, і тому я й хотів би не втрачати час, а й ще робити, фільми знімати. Знайшлись добрі люди, які дали трохи грошенят, тому що Ви розумієте, що без грошей неможливо нічого — хай ти будеш 10 разів ентузіастом”, — сказав режисер-постановник фільму «СБ ОУН. Зачинені двері» Віталій Загоруйко.

Зйомки тривали півроку у Києві, Львові та Івано-Франківську. Більшість акторів непрофесійні, це близько 70 членів товариства «Пам’ять».

Історики називають тему спецслужби ОУН однією з найменш розкритих у вітчизняній історії, адже ті, хто працював в СБ, і досі не розповідають таємниць.

“Українська спецслужба, тобто Служба безпеки Організації Українських Націоналістів творилася без наявності держави і творилася в екстримальних умовах. З одного боку очевидно, що це було надзвичайно важко для тих людей, які творили цю спецслужбу, але з другого боку — це забезпечило те, що створена спецслужба була настільки сильною, що змогла протистояти найбільш професійним спецслужбам того часу — фашистській і радянській”, — каже історик Володимир В'ятрович.

Фільм уже зараз можна дивитися в Інтернеті на YouTube. Також покази обіцяють організувати й у найбільших містах України.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути