chrome firefox opera safari iexplorer

Український бабак Тимко передбачив ранню і затяжну весну

02 лютого 2012 о 12:18
Байбак Тимко, який живе у Харківській області, 2 лютого «побачив» свою тінь, але, незважаючи на це, «передбачив» ранню і затяжну весну.

Про це заявив доктор наук, доцент біологічного факультету Харківського національного університету ім. Каразіна Віктор Токарський, повідомляють «Українські новини».

Свою заяву він зробив після того, як за традицією дістав Тимка з його будиночка на території біостанції університету в селі Гайдари Зміївського району Харківської області.

«Так сказав Тимко, і це не обговорюється», — сказав Токарський.

При цьому він заявив, що друга декада лютого буде холодною, а справжнє тепло прийде в середині березня.

Як відомо, 2 лютого 2011 року Тимко також бачив свою тінь, але тоді це означало пізню весну.

В Україні День байбака відзначають з 2004 року на території біостанції ХНУ ім. Каразіна в селищі Гайдари, де біологи займаються розведенням і вивченням байбаків.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути