chrome firefox opera safari iexplorer

Шовковиця Шевченка увійшла до списку природно-заповідного фонду Києва

13 березня 2012 о 10:16

Київська  міська рада розглянула клопотання Державного управління охорони навколишнього природного середовища в м. Києві та оголосила список природних об'єктів пам'ятками природи місцевого значення.

До цього списку увійшла  200-річна біла шовковиця Шевченка, яка росте на території Національного музею Тараса Шевченка (провулок Шевченка, 8а у місті Києві).  Дивом збереглося єдине старе дерево, яке пам’ятало Кобзаря. Тарас Шевченко жив у цьому будинку з весни 1846 р. Це був останній рік життя поета у себе на батьківщині. Тут, 5 квітня 1847 р., його було заарештовано.

200-річна шовковиця Т. Шевченка, яка росте в тихому садку біля будинку, — улюблений екскурсійний об’єкт відвідувачів музею. Під впливом часу вона вже давно перестала родити, та й виглядає досить «поважно».

У зв’язку із критичним станом унікального дерева, Фондом Миколи Томенка «Рідна країна» було надано допомогу Літературно-меморіальному будинку-музею Тараса Шевченка на здійснення заходів з порятунку двохсотлітньої шовковиці поета. Були очищені, дезінфіковані та запломбовані спеціальним розчином дупла на шовковиці, а також встановлена масивна підпора під стовбур дерева, яка завадить йому впасти.

За словами екологів, якщо за шовковицею дбайливо доглядати, вона житиме і родитиме ще років 200, а то й 300.

За словами засновника Фонду «Рідна країна» Миколи Томенка, місія будинку Тараса Шевченка і, зокрема, цієї шовковиці є не менш значимою, ніж місія наших великих історико-мистецьких об’єктів.

«Взагалі, це диво, що в центрі Києва, посеред хмарочосів та духу індустріального міста ХХІ століття, вдалося зберегти частинку української території та частинку природи ХІХ століття», — зазначив Микола Томенко.

Перелік об'єктів, які оголосили пам'ятками природи місцевого значення

1 Шовковиця Шевченка пров. Шевченка, 8-а у Шевченківському районі м. Києва. Національний музей Тараса Шевченка — 200-річне дерево шовковиці білої

2 Шовковиця Сковороди вул. Григорія Сковороди, 2 у Подільському районі м. Києва Національний університет ”Києво- Могилянська Академія” — 150-річне дерево шовковиці білої

3 Дерева дерену Святослава Ярославича територія Святоуспенської Києво-Печерської лаври у Печерському районі м. Києва. Святоуспенська Києво-Печерська лавра — 9 екземплярів 500-річних дерев дерену (кизилу).

4 Старий дуб вул. Вишгородська, 85 а у Подільському районі м. Києва Госпіталь ГУ МВС України у Київській області — дерево дуба черешчатого віком 700 років.

5 Дуб Відун територія регіонального ландшафтного парку ”Лиса гора” Історико-архітектурна пам'ятка-музей ”Київська фортеця” — дерево дуба черешчатого віком 300 років.

6 Дуб Громашевсь-кого вул. Амосова, 5 у Солом' янському районі м. Києва. Київський інститут епідеміологи та інфекційних захворювань ім. Л.В. Громашевського МОЗ України — дерево дуба черешчатого віком 350 років.

7 Дуб на Сетомлі вул. Танкова, б у Шевченківському районі м. Києва (територія парку ”Нивки”) КПУЗН Шевченківського району — дерево дуба черешчатого віком 400 років.

8 Дуб Корольова вул. Академіка Янгеля, 14/1 у Солом'янському районі м. Києва НТУ ”КПІ”  - дерево дуба черешчатого віком 300 років.

9 Гінкго Сікорського просп. Перемоги, 37 у Солом' янському районі м. Києва НТУ ”КПІ” — 50-річне дерево гінкго дволопатевого.

10 Дуби Екзюпері вул. Генерала Родимцева, 19 у Голосіївському районі м. Києва Національний університет біоресурсів та природокористування — шість дерев дуба черешчатого віком 400-450 років.

11 Дуб Вітовта вул. Героїв Оборони, 13 у Голосіївському районі м. Києва Національний університет біоресурсів та природокористування — дерево дуба черешчатого віком 400 років.

12 Царський дуб Перетин 2-ї лінії та вул. Гамарника в Оболонського району м. Києва КПУЗН Оболонського району —  дерево дуба черешчатого віком 400 років.


«Рідна країна»

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути