chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві з'явився інтерактивний музей науки

02 березня 2012 о 15:31

У Києві почала роботу перша в Україні "Галерея цікавих наук «Магніт», створена як музей для вивчення законів науки і явищ навколишнього світу в інтерактивній формі.

Усі експонати музею можна й потрібно торкати руками, самостійно проводячи експерименти, повідомляє прес-служба музею.

Для кожного відвідувача проведуть екскурсію, розкажуть про кожен експонат і фізичні закони, які наочно демонструє даний експонат.

«Після екскурсії відвідувачі, без обмеження за часом, можуть проводити свої експерименти з нашими експонатами. Кожний експонат має докладний опис», йдеться в повідомленні.

У музеї працює кілька напрямків:

1. Механіка – розповідає про закони притягання, силу тертя, про маятники, потенційну й кінетичну енергії. Відвідувачі мають можливість посидіти на стільці зі цвяхами, «однієї лівою» підняти 75 кг і самим намалювати «фігури Ліссажу».

2. Оптика – відкриє відвідувачам світ простих оптичних приладів та ілюзій. Діти і дорослі можуть побачити як звичайне світло перетворюється у веселку і як за допомогою дзеркал створюються фокуси, а також різні оптичні ілюзії.

3. Електрика – пояснить, звідки з'являється електричний струм, що необхідно для того, щоб загорілася лампочка. Відвідувачі зможуть доторкнутися до електричного поля і пропустити через себе напругу 350 тисяч вольтів.

У музеї можна проводити експерименти

Знаходиться дивовижний музей на Осокорках, на вулиці Урлівській, 11A.

Вхід 50 грн.

Як відомо, у світі інтерактивні музеї існують вже більше 20 років.

Основи таких музеїв були закладені ще Яковом Перельманом у «Будинку  цікавої науки» у Ленінграді, який припинив своє існування під час другої світової війни.

Своє основне продовження музеї науки одержали в багатьох країнах, але вже в кінці 20 століття. Найбільш відомі з них: Музей «Блумфілд» (Єрусалим, Ізраїль), Науковий центр NEMO (Амстердам, Голландія), Місто науки й техніки (Париж, Франція), Лондонський музей науки (Лондон, Англія), Музей «Еврика» (Вантаа, Фінляндія), Музей науки (Осака, Японія й Валенсія, Іспанія), Exploratorium (Сан-Франциско, США), Берлінський, Мюнхенський  і Віденський політехнічні музеї.

23 вересня

Інші дати
Народився Аркадій Казка
(1890, м. Седнів, тепер Чернігівської обл. - 1929) - український поет, педагог. Підготував до друку збірку "Lamentabile", яка так і не побачила світ. 1989 р. вийшла книжка "васильки". Автор вінка сонетів, одного з перших в Україні.
Розгорнути
Народився Володимир Кубійович
(1900 – 1985), український історик, етнограф, географ, енциклопедист, видавець. Громадсько-політичний діяч, організатор видання та головний редактор «Енциклопедії українознавства» (1955 – 1984) та «Географія українських та сумежних земель».
Розгорнути
Народилась Соломія Крушельницька
(1872 - 1952) – відома українська оперна співачка, педагог. Ще за життя Соломія Крушельницька була визнана найвидатнішою співачкою світу. Серед її численних нагород та відзнак, зокрема, Вагнерівська примадонна" ХХ століття.
"Найпрекрасніша і найчарівніша Батерфляй" Джакомо Пуччіні
Розгорнути