chrome firefox opera safari iexplorer

Письменники показали «16 лимонів для Януковича» в День книги

23 квітня 2012 о 16:44

Сьогодні, у Всесвітній день книги, відбувся традиційний письменницький автопробіг під гаслом: «Ударимо автопробігом по безкнижжю та нехлюйству!», повідомляє ЛітАкцент.

П’ятий рік поспіль літератори відзначають цей день, проїжджаючи в екіпажах автомобілів з прапорами вулицями Києва.

Цього року до автопробігу долучаються такі письменники та поети: Брати Капранови, Максим Кідрук, Сергій Пантюк, Ксенія Ковальська, Антон Кушнір, Анатолій Дністровий, Олег Коцарев, Світлана Поваляєва, Артем Полежака та інші.

Найуспішнішим «українським письменником» не лише 2012 року, а й за всі роки незалежності, без сумніву, є Віктор Янукович. 16 «лимонів» гонорару — мрія кожного письменника. Та поки для літераторів це мрія, для Януковича — реальність.

Під час автопробігу було вручено премію «Дебют року» за версією книжкового порталу «Друга читача». Найцікавішим дебютом року було визнано Антона Кушніра із книжкою “Urban Strike”.

Також відбувся перформанс «16 лимонів для Януковича» від українських письменників, покладання вінків до місця загибелі книгарні «Знання» (вул. Хрещатик, 44) і привітання з Днем народження щойно відкритої книгарні «Масква» (вул. Саксаганського, 22).

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути