chrome firefox opera safari iexplorer

У киян забрали пляж на Трухановому острові

17 квітня 2012 о 15:13

Цього літа кияни втратять 1,5 км найкращих пляжів на Трухановому острові обабіч Пішохідного мосту. Гектари прибережної території вже обнесені глухим металевим двометровим парканом.

Про це повідомив депутат Київради від «БЮТ-Батьківщина» Олександр Бригинець.

За його словами, зведення паркану розпочали на початку квітня з середини острова (від території КП «Генеральна дирекція Київради з обслуговування іноземних представництв» дирекція «Труханів острів»).

«Загорода тягнеться вздовж алеї, що веде до парашутної вишки. На сьогодні паркан „довели“ до вул. Труханівської. Відгородженими від доступної для киян частини острова залишились: пункт прокату, спортивний майданчик, де відпочиваючі грали в волейбол та пейнтбол, громадські вбиральні та атракціон „Веселі гірки“, який днями знищили. Інша частина плеса (700 м) острова за течією Дніпра також готується до загородження», наголосив депутат.

Бригинець додав, що на пляж Труханового острову завезли чистий пісок, знищили частину зелених насаджень, вперше за останнє 10-річчя почистили та пофарбували громадські вбиральні, територія прибирається працівниками КП «Плесо».

«Найнахабнішим багатіям ніколи і ніщо не заважало захоплюють пляжні зони в своїх інтересах, попри те, що прибережну лінію заборонено забудовувати, адже вона належить громаді. Але це ніколи не робилось так нахабно, як в даному випадку – просто на найкращих пляжах міста», — обурився Бригинець.

 

17 листопада

Інші дати
Міжнародний день студентів
Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Розгорнути
Народився Михайло Щепкін
(1788, Росія – 1863) – визначний актор української та російської сцени. Викуплений з кріпацтва І.Котляревським та іншими. В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах І.Котляревського «Наталка-Полтавка» та «Москаль-Чарівник», що залишилися кращими в його доробку.
Розгорнути
Народився Григорій Кочур
(1908, с. Феськівка Чернігівської обл. - 1994) - український перекладач, поет, літературознавець, громадський діяч. Автор книг "Друге відлуння", "Інтинський зошит" та ін.
Розгорнути