chrome firefox opera safari iexplorer

На столичному Трухановому острові щороку відбуватиметься українсько-шведський фестиваль

25 вересня 2012 о 13:12

Спільний українсько-шведський рок- та екстрим-фестиваль «Рок Січ» відтепер відбуватиметься на Трухановому острові в Києві щороку. З ініціативою започаткувати цю традицію виступив відомий український музикант і громадський діяч Олег Скрипка. Про це УНН повідомили у прес-службі КМДА.

Фестиваль відбуватиметься під особистим патронатом голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова. Проект було презентовано в рамках двостороннього форуму Києва та Стокгольма.

«Після завершення ЄВРО-2012 ми вирішили не закривати кемпінг на Трухановому острові. Переконаний, що шведські вболівальники ще не раз повернуться до Києва. Якщо не заради футболу, то заради музики, екстриму та приємних вражень», – зазначив О.Попов.

За задумом організаторів, фестиваль має органічно поєднати українську та шведську культури. Він налічуватиме одразу сім майданчиків, у тому числі – дві сцени збудовані безпосередньо на Дніпрі у вигляді козацьких «Чайок».

Окрім виступів відомих українських і шведських рок-команд у рамках фестивалю на Трухановому острові відбудеться міжнародний лицарський турнір, байк-парад і змагання з авто-тюнінгу. Другою локацією фестивалю стане столичний екстрим-парк, що на території парку Дружби народів. Там відбудуться міжнародні змагання з понад 60-ти екстремальних видів спорту «Freegames». Старт фестивалю призначено на травень наступного року. Планується, що його відвідають кілька тисяч туристів зі Швеції. Мешкатимуть шведи, уже за традицією, у наметовому кемпінгу на Трухановому острові.

«Ми запланували дійсно грандіозний проект. Українська та шведська автентика багато в чому споріднені, тож поєднуються дуже органічно та природно. Буде багато якісної музики, захоплюючих розваг і яскравих емоцій. Приємно, що ідею із задоволенням підхопила й шведська сторона. Сьогодні ми підписали відповідний меморандум», – розповів Олександр Коваленко, виконавчий директор громадської організації «Країна мрій».

Зі Стокгольму ідею вже підтримали шведські тур-оператори та асоціація футбольних уболівальників Королівства.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути