chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові хочуть облаштувати першу музичну вулицю в Україні

05 квітня 2012 о 15:49

Її пісні переспівувала Вітні Х’юстон. Цю жінку називали мега-зіркою США, і всі дивувались її рідкісним сопрано. 4 квітня Квітці Цісик мало б виповнитись 59 років.

У Львові у пам’ять про співачку, яка все життя мешкала у Сполучених Штатах і мріяла заспівати в Україні, хочуть створити унікальний сквер та встановити пам’ятник Квітці Цісик.

Як повідомляють журналісти каналу ZIK, на вулиці Квітки Цісик митці хочуть облаштувати музичний сквер імені цієї співачки. Це буде перша музична вулиця в Україні. Її задумали у формі звукорежисерського пульта зі сценою, на якій зможуть виступати всі охочі.

Остап Гром, архітектор: «Проектом передбачено багато лавочок, не просто лавочок, вони будуть музичні і транслюватимуть музику Квітки Цісик. Має вийти гарна, по-доброму шумна зона відпочинку».

З’явиться у цьому сквері і пам’ятник Квітці Цісик. Це буде триметрова бронзова скульптура на тлі стіни з національними орнаментами».

У Львові є єдиний у світі музей Квітки Цісик, де зберігають особисті речі співачки – черевички, скриню та ноти. Він розташований навпроти майбутнього скверу. Організатори переконані: вулиця і музей надихатиме людей на творчість.

Створюватимуть сквер за кошти спонсорів, завершити будівництво планують до кінця року.

10 вересня

Інші дати
Народився Олександр Довженко
(1894 – 1956) – видатний український письменник, кінорежисер, кінодраматург, художник, класик світового кінематографу.
«Боже, як багато у світі краси! Яке небо! А Дніпро синій-синій, чистий. Брате мій Дніпре, батько мій дорогий і прекрасний» (О. Довженко)
Розгорнути
Народився Олександр Палладін
(1885 - 1972) — український біохімік. Президент Академії наук Української РСР (1946—1962), академік АН УРСР і АН СРСР. Засновник української школи біохіміків.
Розгорнути
День пам’яті Івана Григоровича-Барського
(1713 – 1791), найвидатніший архітектор українського бароко.
"Трудившийся в разных строениях, воду привел в различные места в города сем от различных источников с-под гор, а потом строил каменные церкви, колокольни и покои. Первую церковь зделав у Кирилловском монастыре, з зводницею и брамою, и погребами, церковь Покровскую и Набережно-Никольскую; у Козельце церковь штукатурнею украшал и тынковал, и колокольню вновь построил, у Золотоношском Красногорском монастыре церковь, колокольню у Петропавловськом монастыре, у Соборно-Успенском соборе с церквою. Ещё магазин городской и гостинной дом, жилые покои Греческому монастирю и Юрию Дранчеву…"
Розгорнути