chrome firefox opera safari iexplorer

Влада хоче ліквідувати Червону книгу України

27 квітня 2012 о 08:55

Депутати пропонують ліквідувати усі місцеві екологічні управління, а також комісію з Червоної книги, повідомляє ТСН. 

Науковці прогнозують, що в разі прийняття запропонованого регіоналом Юрієм Мірошниченком закону, Червона книга України може зникнути, а з нею і всі рідкісні тварини.

Тушканчика в Україні вже вдень з вогнем не знайти, все рідше трапляються лосі і косулі. А тут ще й екологів скорочують. Внесений в раду законопроект ліквідовує усі районні і обласні управління. Щоб стало ясно, чим вони займалися — в Україні 30 тисяч шкідливих виробництв з викидами, які мають перевіряти щороку.

«А як він взагалі бачить контроль над 30 тисячами фірм? Адже потрібно поїхати на місце, ознайомитися з процесом. Невже чиновникам міністерства вистачить 260 днів на рік, щоб перевірити ці 30 000 фірм?», — питає директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

Мірошниченко натомість впевнений, що держава просто заощадить кошти, а вчені і далі вивчатимуть природу. Він запевняє, що Міністерство екології впорається з контрольною функцією, бо допомога науковців теж передбачена – на громадських засадах.

Два місяці тому активісти зупинили на Прикарпатті будівництво сотень гідроелектростанцій. Втім, незабаром такі протести буде нікому аргументувати. Держава збирається відмовитися від Національної комісії з Червоної книги, яка й так працювала безкоштовно. Комісія лічила, якої звірини скільки залишилося, могла і підприємців притиснути, які заробляли на рідкісних екземплярах.

У березні в Україні відкрилася екологічна прокуратура. Однак, ще ніхто не рахував: чи здатні сто прокурорів замінити тисячу науковців і врятувати тушканчиків.

Розділи: Довкілля

16 листопада

Інші дати
День працівників радіо, телебачення та зв’язку України
встановлений Указом Президента 11.11.1994 № 667/94 на підтримку ініціативи працівників радіо, телебачення і телекомунікаційної галузі України.
Розгорнути
Народився Богдан Кістяківський
(1868, м. Київ – 1920) – український правознавець, філософ права, соціолог. Редагував твори М. Драгоманова, написавши до них вступну розвідку. Наукові праці присвячені теорії права та соціології («Соціальні теорії науки і право»).
Розгорнути
Народився Михайло Паращук
(1878, с. Варваринці Тернопільської обл. - 1963) скульптор. Автор пам'ятника А. Міцкевичу у Львові та на могилі М. Драгоманова в Софії, скульптур для військової академії, Народної бібліотеки, Софійського університету, Музичного театру в столиці Болгарії.
Розгорнути
Народився Ігор Турчин
(1936, с.Софіївка, Одеська область - 1993) — гандбольний тренер. Створив команду «Спартак» (Київ) — 20-разового чемпіона СРСР, 13-разового переможця Кубку Європейських чемпіонів. За видатні досягнення в спорті І.Турчин і його команда занесені в Книгу рекордів Гіннеса.
Розгорнути