Центральна спілка споживчих товариств України (Укоопспілка) організувала опитування серед українців на тему того, які продукти харчування вони порадили б іноземцям привезти додому як їстівні сувеніри. Опитування проходило в групі «Люблю українське!» в соціальній мережі FaceBook.
Найпопулярнішими продуктами виявилися домашні ковбаси та цукерки – кожен шостий учасник опитування проголосував саме за них. Другу сходинку рейтингу зайняв український мед. Йому перевагу віддав кожен сьомий. Третю позицію одноосібно зайняв «український наркотик» — сало.
Слідом за ним, поступаючись лише на кілька голосів, йде соняшникова олія. Замикає п'ятірку лідерів продукт, який є рідкістю для більшості європейців, але дуже популярний в Україні – гречка. Лише одного голосу не вистачило для того, щоб потрапити до ТОП-5 ще одному дивному для європейців продукту – березовому соку. Він зайняв лише шосту сходинку.
Таким чином українці вважають, що найсмачнішими їстівними сувенірами, які іноземці можуть привезти додому з України, є:
1. Домашні ковбаси та цукерки.
2. Мед.
3. Сало.
4. Соняшникова олія.
5. Гречка.
Всього ж українці обирали серед 21 продукту. При цьому кожен бажаючий мав можливість додати до переліку ті продукти, які він вважав за потрібне. «Ми запросили мешканців України проголосувати у соцмережі і самим визначити, які продукти харчування є найкращими національними їстівними сувенірами, — зазначила Директор з корпоративних комунікацій Укоопспілки Алла Шоріна, — Результати виявилися досить неочікуваними. Зверніть увагу: переможцем ТОП-5, всупереч очікуванням, не стало сало. Сподіваємось, що поради українців допоможуть іноземцям обирати подарунки під час візитів до України».
Як повідомлялось раніше, в січні 2012 року Укоопспілка ініціювала всеукраїнську патріотичну акцію «З турботою про Українське!», яка передбачає спеціальне маркування продуктів харчування, виготовлених вітчизняними виробниками з української сировини. Сьогодні вже понад 160 виробників зі всієї України виявили бажання долучитися до акції. З них 37 отримали право маркувати свою продукцію відповідною емблемою.