chrome firefox opera safari iexplorer

Львівщина пропонує 4 об’єкти до включення в ЮНЕСКО

15 червня 2012 о 15:46

Чотири об’єкти пам’яток культурної спадщини Львівщини відібрали в якості потенційних кандидатів для занесення до списку ЮНЕСКО.

Про це йшлося під час наради щодо стану підготовки внесення у Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО спільної українсько-польської транскордонної номінації «Дерев’яні церкви українських і польських Карпат» у Львівській ОДА.

Заступник голови Львівської ОДА Володимир Губицький зазначив, що на даний час вже відібрано по 8 пам’яток з кожної країни, які є визначними взірцями пам’яток культурної спадщини – храмів лемківської, бойківської, гуцульської та галицької шкіл, які зберегли свою автентичність і можуть розглядатися як потенційні кандидати для занесення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

За словами В.Губицького, від Львівської області до цього списку потрапило чотири об’єкти: церква Святого Юра у м. Дрогобич, церква Святого Духа в с. Потелич Жовківського району, церква Собору Пр.Богородиці у с. Матків Турківського району та церква Святої Трійці в м. Жовква.

Заступник голови Львівської ОДА додав, що на сьогодні, за інформацією із Центру Світової спадщини ЮНЕСКО номінація (заявка) дерев’яних церков карпатського регіону у Польщі та Україні відповідає всім технічним вимогам, встановленим у нормативних вимогах щодо повноти перевірки номінацій до Списку всесвітньої спадщини.

Після надання доступу делегації ІКОМОС для проведення оцінювання та обстеження об’єктів буде підготовлено і передано заявку на конгрес ЮНЕСКО.

«Зараз необхідно провести ряд практичних заходів з підготовки номінованих об’ктів для огляду експертом ІКОМОС. Крім цього, було скеровано листи до голів РДА Турківського і Жовківського районів про проведення ямкового ремонту доріг, що ведуть до населених пунктів, де розташовані храми» – зазначив під час наради Володимир Губицький.

Джерело: ZAXID.NET
Розділи: Новини культури

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...