chrome firefox opera safari iexplorer

За здачу крові можна отримувати по два оплачуваних вихідних

14 червня 2012 о 14:10

Сьогодні в Україні відзначають Всесвітній день донора крові. Саме в цей день в 1868 році австрієць Карл Ландштейнер відкрив групи крові.

З нагоди свята в різних регіонах країни будуть проводитися виїзні Дні донора зі збору крові. Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я, відповідно до чинного законодавства, донором може бути будь-який дієздатний громадянин старше 18 років, який пройшов медичне обстеження і не має протипоказань до здачі крові.

За особистим рішенням донора йому можуть оплачувати здачу крові в порядку, передбаченим Кабінетом міністрів. «У день здачі крові донори звільняються від роботи на підприємстві, в установі, організації, незалежно від форми власності, із збереженням за ними середнього заробітку, забезпечуються безкоштовним сніданком і обідом або грошовою компенсацією», — сказано в повідомленні МОЗ.

"Після кожного дня здачі крові, в тому числі у вихідні, святкові та неробочі дні, донору надається додатковий день відпочинку із збереженням за ним середнього заробітку. За бажанням цей день може бути приєднаний до щорічної відпустки або використаний в інший час протягом року після дня здачі крові ", — відзначають в міністерстві. Також законом передбачено, що студенти в день донорства звільняються від занять.

Не допускаються до здачі донорської крові люди з ВІЛ, СНІД, гепатитами, сифілісом, онкозахворюваннями, хворобами крові, шкіри, печінки, жовчних шляхів, органів травлення, серця і т.п. Повний перелік протипоказань можна знайти на сайті Міністерства охорони здоров'я.

14 жовтня

Інші дати
Віктор Баранов
1950 – український поет, прозаїк, перекладач. Автор численних поетичних збірок, повістей та романів. Лауреат літературних премій імені Є. Плужника та О. Гірника.
 
Розгорнути
Народився Лесь Сердюк
(1940, м. Харків - 2010) - український актор. Знявся  в понад 90 фільмах ("Загибель ескадри", "Як гартувалася сталь", "Батальйони просять вогню", "Гетьманські клейноди", "Мамай", "Тарас Бульба").
Розгорнути
Народилася Раїса Кириченко (Корж)
(1943,  с. Землянки Полтавської області - 2005) - українська співачка (мецо-сопрано), народна артистка УРСР. Лауреат державної премії України ім. Т. Г. Шевченка. Кращі пісні: "Чураївна", "Козачка", "Стремено", "Жіноча доля", "Мамина вишня".
Знову наснилось дитинство, Тепле, як гарна весна. Вишня вдіглася в намисто,Мама щаслива й сумна. Там за село проводжала Долю мою молоду... Щедро мені щебетала Мамина вишня в саду. (Слова Дмитра Луценка, музика Анатолія Пашкевича)
Розгорнути
Покрова Пресвятої Богородиці
Відзначення свята Покрови має дуже глибоку історію в Україні. Хоча свято було впроваджене ще з часів хрещення Русі, особливе шанування Покрови Богородиці починається з 12 століття, при князі Андрії Боголюбським, який і збудував першу на Русі Покровську церкву. Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорозьких козаків, котрі будували багато однойменних храмів та особливо шанували ікони Покрови.
Розгорнути
День українського козацтва
Гей, на горі там женці жнуть, А попід горою, яром, долиною Козаки йдуть. Гей, долиною, гей, Широкою козаки йдуть... (Українська народна пісня)
Розгорнути