chrome firefox opera safari iexplorer

За здачу крові можна отримувати по два оплачуваних вихідних

14 червня 2012 о 14:10

Сьогодні в Україні відзначають Всесвітній день донора крові. Саме в цей день в 1868 році австрієць Карл Ландштейнер відкрив групи крові.

З нагоди свята в різних регіонах країни будуть проводитися виїзні Дні донора зі збору крові. Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я, відповідно до чинного законодавства, донором може бути будь-який дієздатний громадянин старше 18 років, який пройшов медичне обстеження і не має протипоказань до здачі крові.

За особистим рішенням донора йому можуть оплачувати здачу крові в порядку, передбаченим Кабінетом міністрів. «У день здачі крові донори звільняються від роботи на підприємстві, в установі, організації, незалежно від форми власності, із збереженням за ними середнього заробітку, забезпечуються безкоштовним сніданком і обідом або грошовою компенсацією», — сказано в повідомленні МОЗ.

"Після кожного дня здачі крові, в тому числі у вихідні, святкові та неробочі дні, донору надається додатковий день відпочинку із збереженням за ним середнього заробітку. За бажанням цей день може бути приєднаний до щорічної відпустки або використаний в інший час протягом року після дня здачі крові ", — відзначають в міністерстві. Також законом передбачено, що студенти в день донорства звільняються від занять.

Не допускаються до здачі донорської крові люди з ВІЛ, СНІД, гепатитами, сифілісом, онкозахворюваннями, хворобами крові, шкіри, печінки, жовчних шляхів, органів травлення, серця і т.п. Повний перелік протипоказань можна знайти на сайті Міністерства охорони здоров'я.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути