chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві з'явиться нова швидкісна електричка між аеропортом та вокзалом

31 липня 2012 о 11:05

Швидкісну електричку Повітряний експрес, яка курсуватиме від Центрального залізничного вокзалу до аеропорту Бориспіль, почнуть будувати в жовтні цього року.

Як пише газета Сегодня, перші пасажири зможуть скористатися послугами електрички у 2014 році.

У Держінвестагентстві зазначили, що проект буде коштувати $ 372 млн. «У жовтні плануємо розпочати роботи. Вже все узгоджено з інвестором, розробляється проектна документація», — сказав керівник проекту Повітряний експрес Сергій Михальчук.

За його словами, будівництво закінчать через 18 місяців — у 2014 році. В Держінвестагентстві також сподіваються, що швидкісна електричка окупиться через 8-10 років.

Сегодня пише, що довжина маршруту — 37,4 км, з них 16 км в сторону аеропорту Бориспіль доведеться добудовувати. «В аеропорту Бориспіль посадкова станція перебуватиме біля терміналу D. Звідти ж пасажири зможуть тунелем пройти у термінал. На вокзалі станція швидкісної електрички буде розташована біля 14-ї колії», — зазначив Михальчук.

Ще одна зупинка буде на Лівому березі. Її місце розташування поки обговорюється. Як повідомляють керівники проекту, час у дорозі електрички — 30-35 хвилин. «Містом, десь до станції Дарниця, електричка поїде зі швидкістю 120 км/год, за містом зможе розвивати швидкість до 160 км/год. З урахуванням того, що в Києві з кожним роком все більше заторів, то електричкою до аеропорту можна буде дістатися в 2-3 рази швидше. Та й ціна проїзду буде адекватна — 40-60 грн за квиток», — заявив Михальчук.

За його словами, пасажирів возитимуть потяги з 6-7 вагонів, які будуть подаватися з інтервалом в 40-50 хвилин. «Вагони будуть найсучаснішими. У кожному будуть розташовуватися спеціальні полиці для багажу — на початку вагона, в середині і в кінці. Сидіння плануємо зробити м'якими, а не як раніше думали — антивандальними. Адже в аеропорт їздять люди виховані», — додав керівник проекту Повітряний експрес.

Нагадаємо, будівництво залізниці сполученням Київ — Бориспіль планували почати в липні 2011-го, потім восени, а пізніше обіцяли розпочати до кінця 2011 року. У лютому нинішнього року будівництво відклали через брак коштів.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути