chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві з'явиться нова швидкісна електричка між аеропортом та вокзалом

31 липня 2012 о 11:05

Швидкісну електричку Повітряний експрес, яка курсуватиме від Центрального залізничного вокзалу до аеропорту Бориспіль, почнуть будувати в жовтні цього року.

Як пише газета Сегодня, перші пасажири зможуть скористатися послугами електрички у 2014 році.

У Держінвестагентстві зазначили, що проект буде коштувати $ 372 млн. «У жовтні плануємо розпочати роботи. Вже все узгоджено з інвестором, розробляється проектна документація», — сказав керівник проекту Повітряний експрес Сергій Михальчук.

За його словами, будівництво закінчать через 18 місяців — у 2014 році. В Держінвестагентстві також сподіваються, що швидкісна електричка окупиться через 8-10 років.

Сегодня пише, що довжина маршруту — 37,4 км, з них 16 км в сторону аеропорту Бориспіль доведеться добудовувати. «В аеропорту Бориспіль посадкова станція перебуватиме біля терміналу D. Звідти ж пасажири зможуть тунелем пройти у термінал. На вокзалі станція швидкісної електрички буде розташована біля 14-ї колії», — зазначив Михальчук.

Ще одна зупинка буде на Лівому березі. Її місце розташування поки обговорюється. Як повідомляють керівники проекту, час у дорозі електрички — 30-35 хвилин. «Містом, десь до станції Дарниця, електричка поїде зі швидкістю 120 км/год, за містом зможе розвивати швидкість до 160 км/год. З урахуванням того, що в Києві з кожним роком все більше заторів, то електричкою до аеропорту можна буде дістатися в 2-3 рази швидше. Та й ціна проїзду буде адекватна — 40-60 грн за квиток», — заявив Михальчук.

За його словами, пасажирів возитимуть потяги з 6-7 вагонів, які будуть подаватися з інтервалом в 40-50 хвилин. «Вагони будуть найсучаснішими. У кожному будуть розташовуватися спеціальні полиці для багажу — на початку вагона, в середині і в кінці. Сидіння плануємо зробити м'якими, а не як раніше думали — антивандальними. Адже в аеропорт їздять люди виховані», — додав керівник проекту Повітряний експрес.

Нагадаємо, будівництво залізниці сполученням Київ — Бориспіль планували почати в липні 2011-го, потім восени, а пізніше обіцяли розпочати до кінця 2011 року. У лютому нинішнього року будівництво відклали через брак коштів.

20 січня

Інші дати
Іван Фещенко-Чопівський
20 січня 1884, м. Чуднів, Житомирщина  - 2 вересня 1952 концтабір в с. Абезь, Республіка Комі, СРСР) — учений-металург, громадський і політичний діяч, міністр Центральної Ради та Директорії.
Розгорнути
Івана Предтечі, Хрестителя
Після Івана Предтечі, хто не робить, того б'ють у плечі.
Розгорнути
Народився Олександр Шалімов
(1918, с.Введенка, Росія – 2006) – хірург, один із засновників української хірургічної школи. Під керівництвом О.Шалімова проведено першу в Україні операцію пересадки серця.
«Підводься, якщо впав, і йди далі» (Олександр Шалімов)
Розгорнути
Народилася Ганна Затиркевич-Карпинська
(1855, с. Срібне Чернігівської обл. - 1921) - українська актриса, майстер характерних і комедійних образів. Ролі: Риндичиха ("По ревізії" М. Кропивницького), Ганна ("Безталанна" І. Карпенка-Карого), Лимериха ("Лимерівна" Панаса Мирного).
Розгорнути
Народився Михайло Туган-Барановський
(1865, с. Солоне Харківської обл. - 1919) - перший економіст східноєвропеєць, наукові теорії якого визнали зарубіжні вчені різних шкіл і напрямків. Його концепції стали підгрунтям розробленої Дж. М. Кейнсом теорії прогнозування ринкової кон'юктури. Один із засновників Національної академії наук України, міністр фінансів УНР. Автор близько 140 праць.
Розгорнути