chrome firefox opera safari iexplorer

Україна — 44-та у світі за доступністю та якістю харчів

11 липня 2012 о 17:17
Україна посіла 44 сходинку рейтингу рейтинг країн за доступністю для населення та якістю харчових продуктів, який склав The Economist Intelligence Unit.

Загалом у рейтингу було досліджено 105 країн, пише «Тиждень».

Для ранжування експерти обрали Індекс «впевненості в їжі»( тобто коли люди в будь-який час мають фізичний, соціальний та економічний доступ до достатньої та поживної їжі, яка задовольняє їхні дієтичні потреби для здорового та активного життя).

Основними показниками Індексу «впевненості в їжі» стали: доступність (витрати сім`ї на споживання їжі порівняно з іншими витратами), наявність (достатня пропозиція, постачання їжі в середньому на день), якість та безпечність харчів (дотримання харчових стандартів).

Оцінювання здійснювалось за шкалою у 100 балів.

Найвищі показники за доступністю та безпечністю харчів було зафіксовано у  США (89,5). Другу та третю сходинки посіли Данія (88,1) та Норвегія (88.0).

На четвертому місці опинилась Франція (86,8), а на п’ятому – Нідерланди (86,7). До десятки найкращих увійшли також Австрія, Швейцарія, Канада, Фінляндія та Німеччина.

Найгіршою ж ситуація з наявністю харчових продуктів є в Демократичній Республіці Конго (18,4). На останніх сходинках рейтингу опинились також Чад (20,2), Бурунді (22,9), Гаїті (24,5), Мадагаскар (26,3), Ефіопія (26,4), Танзанія (26,8), Малаві (27,3), Того (27,5), Судан (27,6).

Україна в рейтингу посіла 44-ту сходинку, отримавши  8,4 балів. Таким чином, за безпечністю та наявністю харчів Україна випередила Таїланд, Болгарію, Перу, Казахстан, Азербайджан, Таджикистан.

У звіті The Economist Intelligence Unit також робляться висновки, що в розвинених країнах кожна людина споживає на 1,2 тис. калорій на день більше, ніж в країнах з меншими доходами при тому, що загалом в середньому людині для нормального життя потрібно 2,3 тис. калорій на день.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути