chrome firefox opera safari iexplorer

В Азовському морі – мор бичка

02 липня 2012 о 11:21
В районі селища Урзуф Донецької області на берег викинуло кілька тонн мертвого бичка.

Уздовж усього узбережжя комунальники в терміновому порядку почали проводити прибирання, а екологи оголосили меліоративний вилов бичка, щоб знизити ймовірність подальшої загибелі риби, пише газета «Сегодня».

Замор бичка почався через те, що рівень кисню у воді впав в 10 разів — при нормі 8 г/літр його вміст зменшився до 0,8 г/літр. Повторення нового викиду зараз залежить тільки від погоди.

Азовського бичка може врятувати шторм, а от якщо буде штиль — екологи не виключають вірогідність нового замору в районі Маріуполя.

Чому бичок підходить до берега, де кисню найменше, а не йде на глибину — вчені пояснити поки не змогли і губляться в здогадах. Примітно, що такий природний феномен відбувається практично в одних і тих же місцях.

Найчастіше — в Запорізькій області, менше — на території Донецької.

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути