chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні можуть заборонити миючі засоби з фосфатами

17 липня 2012 о 13:09

Україні необхідно відмовитися від масового використання миючих засобів, що містять фосфати. Відмову від використання побутової хімії зі сполуками слід, які вміщують фосфати, впроваджувати поетапно. Про це заявив в.о. міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Олександр Аліпов під час наради з питань реалізації загальнодержавної програми «Питна вода України».

«Фосфати одні з найагресивніших забруднювачів води і поверхневих вододжерел, їх сполуки погано розкладаються в природі, завдають їй великої шкоди. Шкодять вони і людині, з часом приводячи до різних захворювань і розвитку ракових клітин. Разом з тим, більшість вітчизняних очисних споруд не розраховані на очистку стоків від вмісту фосфатів, в першу чергу тому, що на момент їх проектування подібних технологій і миючих засобів просто не існувало», — зазначив Аліпов, якого цитує прес-служба Мінрегіону.

За його словами, необхідна термінова розробка нормативно-правового акта про поетапне скорочення та заборону використання фосфатів у миючих засобах, аналогічного тому, який Мінрегіон розробив для поліетиленових пакетів малого обсягу.

Нагадаємо, що зміст фосфатних сполук в миючих засобах заборонено в багатьох країнах світу вже більше 10 років. В даний час у Німеччині, Італії, Австрії, Норвегії, Швейцарії та Нідерландах перуть тільки порошками без фосфатів. У Бельгії понад 80% порошків безфосфатні, в Данії — 54%, Фінляндії і Швеції — 40%, Франції — 30%, Великобританії та Іспанії — 25%, Греції та Португалії — 15%. У Японії вже до 1986 року в пральних порошках фосфатів не було взагалі. Норми про заборону фосфатів у прально-мийних засобах діють в Республіці Корея, на Тайвані, в Гонконгу, Таїланді і в Південно-Африканській Республіці. У США такі заборони охоплюють понад третину всіх штатів.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути