chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні починається хвиля протестів проти прийняття Радою закону про мови

04 липня 2012 о 13:35

У багатьох регіонах України проходять акції протесту проти ухвалення Верховною Радою закону про мови.

Так, у Львові проходить пікет під стінами Львівської облдержадміністрації.

Під входом до будівлі зібралося близько 100 активістів «Свободи» і «Батьківщини». Вони стоять біля наметів із символікою своїх політичних сил і не пропускають до будівлі керівництво обласної адміністрації, аргументуючи це тим, що «вони забрали в українців мову».

Активісти роздають проїжджаючим автомобілям стрічки з написом «Моя мова-моя свобода».

В Івано-Франківську міська рада в середу проводить позачергову сесію на площі перед будівлею облдержадміністрації.

Дане рішення прийнято на вимогу більшості депутатів.

В центрі Харкова учасники безстрокової акції протесту встановили намети. У ніч на середу міліція знесла намети. Кілька людей були затримані.

Один з учасників акції Дмитро Пилипець заявив: «Ми, небайдужі громадяни, почали безстрокову акцію протесту і встановили 3 липня в 10 вечора перший намет на площі Свободи і планували залишитися там на ніч. Раптово з'явилася міліція. Намети — було встановлено два намети — у нас вилучили, а мене, мою матір і керівника Харківського Спілки Української молоді Романа Черемського затримали і доставили до Дзержинського райвідділу міліції. Близько 3 ночі нас відпустили, склавши на кожного по 2 адмінпротоколи: за порушення порядку організації мітингів і непокору вимогам міліції».

Глава Тернопільської обласної ради, лідер Тернопільської облорганізації «Свобода» Олексій Кайда запропонував представникам «антиукраїнських партій» спалити свої партійні квитки.

За його словами, «окупаційна влада» поставила собі за мету знищити українську націю — «відібрати нашу історію, культуру, віру, мову», перетворити націю в «безправну, безсловесну групу».

"Ми не можемо допустити цього! Сьогодні кожен свідомий українець повинен виступити проти русифікованих продажних політиків. Звертаюся до кожного представника провладних партій від Верховної Ради в базових органах місцевого самоврядування. Вашим кроком у відповідь ... має стати спалювання партійних квитків — вихід з антиукраїнських партій. Це в тому випадку, якщо Ви самоідентіфіціруете себе як українці ", — підкреслив Кайда.

Нагадаємо, Рада 3 липня прийняла в цілому скандальний мовний закон, який розширює права російської мови в Україні.

25 липня

Інші дати
Аркадій Сорока
1921 – народний художник України. Працював у жанрах натюрморту, пейзажу, портрета. Автор батальних діорам, жанрових та історичних картин.
Розгорнути
Народився Юліан Кулаковський
(1855, Литва – 1919) – історик, археолог, Фахівець з історії Північного Причорномор'я, Візантії, Стародавнього Риму. Проводив археологічні дослідження античних пам»яток півдня України (Ольвія, Пантікапей). Автор 3-томника «Історія Візантії».
І тільки Рим один до Риму міг рівнятись, І Риму одного міг тільки Рим жахатись. Було бо писано у книзі судьбовій, Щоб скрізь підносив він тріумфу горді брами, Законом для землі поставив присуд свій, А серця мужністю зрівнявся з небесами! (Микола Зеров)
Розгорнути