chrome firefox opera safari iexplorer

Андріївському узвозу через будівництво загрожують зсуви

15 серпня 2012 о 12:51

Старший науковий співробітник Інституту геологічних наук НАН України, кандидат геолого-мінералогічних наук Вадим Рибін заявляє про неприпустимість будівництва на Андріївському узвозі паркінгів і будинків на пальових фундаментах, пише ZN.UA.

Про це він сказав у вівторок, 14 серпня, на прес-конференції в Києві.

Рибін наголосив, що територія Андріївського узвозу, як і вся територія заповідника Стародавній Київ, зсувонебезпечна.

«Ця вулиця підтоплена, тобто там високий рівень ґрунтових вод: у верхній частині 3-5 м, а в нижній — 1-2 м. І вона зсувонебезпечна. Це створює небезпеку для всіх будинків — і для старих, і для нових, які хочуть побудувати. Моя точка зору — вкрай важливо, щоб велика увага була приділена інженерним комунікаціям. Вода є найсильнішим і найактивнішим учасником зсувних процесів, які гублять і пам'ятники, і просто добротні старі будівлі», — сказав Рибін.

За його словами, на Андріївському узвозі не повинно бути ніяких підземних паркінгів, ніяких нових будівель на пальових фундаментах. «Тому що пальові фундаменти міняють гідрологічну обстановку, і це згубно для старих будівель», — пояснив фахівець.

Також він заявив про необхідність заміни всіх комунікацій при зміцненні і реконструкції старих будівель на узвозі та організації дренажу навколо Андріївської церкви, який захищає храм від руйнівної дії води.

«Але при цьому потрібно пам'ятати, що будь-яке необережне втручання цілком може викликати негативну реакцію якогось старого будинку сусіднього і викликати його деформацію», — зауважив Рибін.

Нагадаємо, наприкінці червня під Андріївською церквою зрушився ґрунт. Зсувом з пагорба завалило весь тротуар на маленькій алеї художників — бічному провулку Андріївського узвозу.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути