chrome firefox opera safari iexplorer

Коментатор, який назвав українську мову діалектом російської, не бачить у цьому нічого образливого

08 серпня 2012 о 09:26

Ведучий і рекордсмен світу з плавання Дмитро Волков, який коментував змагання із плавання на Першому Національному, не бачить нічого образливого в тому, що він назвав українську діалектом слов'янської мови.

«Я назвав українську мову діалектом, що буквально означає „мова“, слов'янського народу. Це прекрасний діалект, який, як і російська, має глибоке коріння в слов'янській цивілізації. Що дискримінаційного могли побачити в цьому вислові, я не розумію? Для кожного філолога не знайшлося підстав для звинувачень і претензій. Це лише фігура мови», — заявив він, пише Телекритика.

За його словами, він співчуває, що через 20 років після розпаду СРСР, коли «наші народи були штучно розділені державними кордонами, слова із загального слов'янського котла стали в Україні менш зрозумілими».

Крім того, він висловив бажання говорити українською, але він недостатньо добре нею володіє.

«Тим більше, мені не складно перепросити усіх, хто відчув себе ображеним через своє невігластво. Я висловлюю співчуття тим, хто неправильно витлумачив мій благородний намір», — зауважив Волков.

Як повідомлялося вчора, 7 серпня, журналісти та представники громадськості вимагали від керівництва Першого національного каналу збільшити квоту української мови в олімпійських ефірах, а також перепросити за глузування щодо української мови.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути