chrome firefox opera safari iexplorer

Киянам покажуть гігантську писанку

09 серпня 2012 о 10:21

Гігантська писанка, яка цьогоріч прикрашала Соборну площу в Черкасах, незабаром вирушить до Києва, де представлятиме Черкащину на параді вишиванок, що відбудеться 24 серпня. Про це УНН повідомили у прес-службі Черкаської міськради.

Писанка, завбільшки 3 на 4 метри представить Черкаси на фестивалі писанок, що пройде в рамках всеукраїнського параду вишиванок-2012 на День незалежності в Києві. Заплановано, що оргкомітет фестивалю надасть старовинні підводи, на яких писанки з регіонів їхатимуть на параді вишиванок. Потім писанки встановлять на Співочому Полі, а після завершення урочистостей до Дня незалежності розписані макети яєць з усіх регіонів України виставлять як ландшафтні прикраси в Національному музеї архітектури та побуту в селищі Пирогове під Києвом, де вони й залишаться.

«На сьогодні писанка зберігається у приміщенні колишньої тютюнової фабрики: ми готуємо її до поїздки в Київ», – поділилася начальник управління культури та туризму Черкаського міськвиконкому Валентина Шепецька.

За її словами, після параду писанка вже не повернеться до Черкас, а «переїде» до музею під відкритим небом, що в Пироговому.

Нагадаємо, величезний пластиковий макет яйця Черкаси, як і решта областей України, отримали від оргкомітету фестивалю «Парад вишиванок». Воно зроблене зі скловолокна, з якого виготовляють яхти.

Розписувала черкаську писанку голова обласного осередку Національної спілки народних майстрів України, заслужений майстер народної творчості Ольга Мартинова.

Майстриня зізнається, що візерунок обирала, враховуючи його красу, символіку і те, який він матиме вигляд на величезній площі пластикового яйця. Для втілення взяла орнамент писанки, характерний для Маньківського району Черкаської області. У його символах закладено продовження роду, поєднання жіночого та чоловічого начал, багатства й родючості.

Як повідомляв УНН, свою писанку для участі у фестивалі «Парад вишиванок-2012» підготували й інші міста, зокрема Івано-Франківськ, де на Вічевому майдані священики освятили гігантську писанку перед тим, як відправити її до столиці.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути