chrome firefox opera safari iexplorer

На Андріївському узвозі створять Музей ювелірного мистецтва?

20 серпня 2012 о 18:16

Скандально відомі художні майстерні на вул. Андріївський узвіз, 18 мають перспективу отримати статус пам’яток та перетворитися у Музей ювелірного мистецтва.

З відповідною ініціативою до голови комісії Київради з питань культури та туризму Олександра Бригинця звернулась небайдужа до долі Андріївського узвозу громада, повідомляє його прес-служба.

«Як мені стало відомо, саме у флігелі на Андріївському узвозі, 18 діяла знаменита ювелірна майстерня Йосипа Хомовича Рєбєнка, де виготовлялися, крім іншого, церковні ритуальні речі для Києво-Печерської Лаври. Як на мене, питання про створення в цьому місці Музею звучить значно привабливіше, ніж перспектива зведення чергової висотки», — вважає О.Бригинець.

Депутат додав, що 1879 року тут знаходилася садиба, що належала купцю Дементію Жукову, потім – колезькому секретарю Якову Мощинському. З 1880 року власниками її була родина Ярославських. З того часу в цьому будинку побувало чимало відомих людей. Внутрішню стіну біля його сходів було прикрашено панно художника І. Білібіна, який брав участь у розписі Володимирського собору.

«Зважаючи на наявну інформацію, та поки ще триває суд щодо законності отримання земельної ділянки нинішнім власником будівель, який хоче звести тут висотку, намагатимусь зробити все від мене залежне, щоб не допустити забудови цього мистецького осередку», — заявив О. Бригинець.

О. Бригинець звернувся до Департаменту національної культурної спадщини та Головного управління охорони культурної спадщини КМДА з вимогою провести історичну та культурну експертизу будинків на Андріївському узвозі, 18.

«Якщо експертиза підтвердить свідчення щодо цінності цих будівель, то це унеможливить їх знищення та запустить механізм надання їм статусу пам’яток», — пояснив О. Бригинець.

Нагадаємо, у 2007 році приміщення на вул. Андріївський узвіз, 18, було продане приватним структурам, всупереч праву Спілки художників, як орендаря, викупити цю будівлю, реконструкцію якої готові були здійснити інвестори. Дане приміщення Національна спілка художників орендувала з 1982 року.

Поки художники відстоювали в суді право на майстерні по вул. Андріївський звіз, 18, КМДА погодила документацію (кадастрова справа №Д -5190) для будівництва, експлуатації та обслуговування житлових апартаментів з офісним центром закладами торгівлі, громадського харчування та підземним паркінгом замість згаданих майстерень.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути