chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні православні святкують Хлібний або Горіховий Спас

29 серпня 2012 о 10:01

За православним календарем 29 серпня ― перенесення із Едесси до Константинополя Нерукотворного Образа (Убруса) Господа Ісуса Христа (944).

Божественний Лик Спасителя, який відпечатався на полотні (убрусі), є одним із найпоширеніших образів у слов’янській іконописній традиції.

Саме цю ікону вишивали на бойових стягах війська, які йшли в похід; заходячи в храм, віруючі люди разом з іншими молитвами читають тропар Нерукотворному Образу Спасителя, що свідчить про особливе вшанування святині.

За народною традицією 29 серпня ― це вже третій Спас.

Перший, він же медовий або маковий, припадає на 14 серпня ― свято Походження (знесення) чесних древ Животворящого Хреста Господнього; другим, або Яблучним Спасом, зветься свято Преображення Господа Ісуса Христа. І власне день пам’яті Нерукотворного Образа Спасителя у народі називають ще Спас «на полотні», хлібний або горіховий.

Джерело: УНІАН
Розділи: Традиції

9 листопада

Інші дати
День української писемності та мови
Це свято було встановлено указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Розгорнути
День вшанування преподобного Нестора Літописця
(бл. 1056 – 1113) – київський літописець та письменник-агіограф, чернець Києво-Печерського монастиря. Автор житій святих князів Бориса і Гліба та Феордосія Печерського. Вважається упорядником (за іншою версією автором) «Повісті времінних літ».
Розгорнути
Народився Богдан Лепкий
(1872, с.Крегулець, Тернопільська область – 1941) – український поет, прозаїк, літературознавець, критик, перекладач, історик літератури. Творча спадщина Б.Лепкого складає понад 80 власних книг, у тому числі цикл романів «Мазепа», він — упорядник і видавець 62 томів творів української класики з ґрунтовними дослідженнями, примітками, коментарями.
«Колисав мою колиску Вітер рідного Поділля І зливав на сонні вії Степового запах зілля. Колисав мою колиску Звук підгірської трембіти, Що від неї зорі меркнуть І росою плачуть квіти» (Богдан Лепкий)
Розгорнути