chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві може з'явитися старообрядницька церква

06 серпня 2012 о 10:23

Віряни-старообрядники змусили КМДА замислилась над будівництвом старообрядницької церкви на честь Успіня пресвятої Богородиці.

Про це йдеться у відповіді КМДА на запит голови комісії Київради з питань культури та туризму Олександра Бригинця щодо повернення релігійній громаді Руської Старообрядницької Церкви приміщення колишньої старообрядницької церкви Успіня Пресвятої Богородиці на вул. Сковороди, 9-Б, чи передбачення в бюджеті Києва на 2013 рік коштів на будівництво нової старообрядницької церкви.

«Як повідомили в КМДА «на сьогодні питання передбачення коштів в 2013 році на будівництво старообрядницької церкви ще опрацьовується». Сподіваюсь, питання щодо повернення старообрядникам приміщення для богослужінь, яке не вирішується роками, розв’яжеться вже в 2013 році», — висловив сподівання О. Бригинець.

Депутат зауважив, що і комісія Київради питань культури, і комісія з питань власності підтримали передачу релігійній громаді приміщення, в якому колись діяла старообрядницька церква за умови віднайдення прийнятного приміщення Інституту археології, який на сьогодні знаходиться в будівлі колишньої церкви.

«КМДА не знайшла приміщення для переселення Інституту. У зв’язку із неможливістю виселення наукової установи та необхідністю відновити справедливість щодо повернення старообрядникам храму для богослужінь, влада мусить збудувати для старообрядників нову церкву. Як на мене – це хороший вихід з ситуації, що склалась навколо приміщення на вул. Сковороди, 9-Б»,- вважає О. Бригинець.

Сьогодні у приміщенні по вул. Г.Сковороди, 9- Б розміщене відділення Інституту археології НАН України, договір оренди у якого закінчився 27.08.2011 року. Релігійна громада Старообрядницької церкви просить повернути культову споруду, що колись належала їх парафії, у користування церкви.

Нагадаємо, будинок на вул. Г.Сковороди, 9- Б (колишня вул. Набережно-Микільська, 9/14) є пам’яткою архітектури національного значення. За документальними даними зазначений будинок 1849 року успадкували купці Скворцови, що були старообрядцями і передали його Старообрядницькій церкві. У 1891 році за згаданою адресою офіційно зафіксована Церква Успіння Пресвятої Богородиці. У 1936 році храм був закритий.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути