chrome firefox opera safari iexplorer

Україні можуть заборонити виробляти сир з російськими назвами

20 серпня 2012 о 12:20

Українським, білоруським і прибалтійським виробникам сиру в найближчому майбутньому можуть заборонити виробляти такі сорти, як «Російський», «Костромський» і «Пошехонський».

Асоціація «Союзмолоко» вирішила зареєструвати на себе ці товарні знаки і видавати права на їхнє використання лише російським виробникам.

Національна спілка виробників молока (Союзмолоко) подала у Роспатент заявки на реєстрацію відповідних товарних знаків на початку серпня.

Це одна з форм захисту вітчизняного виробника, заявив голова правління Союзмолока Андрій Даниленко.

«Сьогодні склалася абсурдна ситуація — традиційно російські продукти виробляють в інших державах, а потім ввозять до Росії. Сири російський, костромський і пошехонський випускають білоруські, українські, прибалтійські і навіть західноєвропейські підприємства. Але, наприклад, сир пармезан може виготовлятися тільки в Пармі», — зазначив він.

У разі реєстрації прав на сирні знаки підприємства, які розташовуються за межами Митного союзу, взагалі не отримають прав на їхнє використання. Виробники Білорусії і Казахстану могли б їх використати при певних умовах, додав представник Союзмолока.

Юристи сумніваються, що Роспатент задовольнить заявку. За словами експертів, товарні знаки «Російський», «Костромський» і «Пошехонський», якщо йдеться саме про словесні позначення, не будуть зареєстровані, оскільки у них відсутня розпізнавальна здатність. Крім того Роспатент чітко вказує, що словесний елемент «Російський» не охороняється.

«Якщо навіть припустити, що знаки все-таки будуть зареєстровані, можна буде легко оскаржити це в суді або захистити свої права через антимонопольні органи», — кажуть юристи.

Сири російський, костромський і пошехонський є найбільш споживаними в Росії. У РФ виробництвом сирів займаються близько 450 підприємств, і кожне з них випускає певні обсяги продукції під цими брендами. За даними Союзмолока, десять років тому сири російський, костромський і пошехонський займали більше 50% ринку, зараз їхня частка знизилася до 30%. За підсумками 2011 року обсяг споживання сиру в Росії склав 709 тис. т.

Нагадаємо, що Росія оголосила «сирну війну» на початку лютого, заборонивши імпорт сирів трьох українських виробників, а потім розширила цей список. До кінця лютого під забороною опинилося близько половини імпорту українського сиру до РФ.

Росспоживнагляд перевірив три підприємства в Україні: ТОВ «Гадячсир» (Полтавська обл.), ПП КС «Прометей» філії «Менський сир» (місто Мень, Чернігівська область) та АТ «Пирятинський сирзавод» (м. Пирятин, Полтавська область).

За підсумками перевірки ревізори знайшли «численні порушення». Однак пальмової олії, через яку й почато «сирну війну», виявлено не було.

Росспоживнагляд офіційно дозволив постачання сиру з трьох українських заводів, які раніше проінспектували російські експерти, 20 квітня, — ТОВ «Гадячсир», АТ «Пирятинський сирзавод» та ПП КФ «Прометей» філії «Менський». «Для всіх одна умова — зразки продукції до нас на дослідження, і будемо вирішувати (постачання)» — заявив Оніщенко

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути