chrome firefox opera safari iexplorer

Через ГЕС річка в Кам’янці-Подільському лишилась без води. Фото

12 вересня 2012 о 12:28
Через роботу малої гідроелектростанції в Кам’янці-Подільському зміліла річка Смотрич.

Про це повідомив «Українській правді. Життя» Національний екологічний центр у середу.

Мала ГЕС в Кам’янці-Подільському знаходиться відразу під Турецьким мостом. Сама ж річка є невід’ємною частино історичної частини міста, який повністю огинається каньйоном Смотрича та приваблює чимало туристів.

Також каньйон Смотрича є об’єктом природно-заповідного фонду – геологічною пам’яткою природи загальнодержавного значення. Електростанція повинна відбирати лише частину води з річки, але коли води стає надто мало майже вся вона забирається на роботу ГЕС. У посушливий 2012 рік річка Смотрич поступово залишається без води.

Разом з тим, в межах Кам’янця-Подільського (район с. Цибулівка) найближчим часом планується розпочати роботу ще однієї малої ГЕС.

«Особливо це стало помітно останнім часом, коли й дощів випадає не так багато. Річка помітно міліє, заростає рослинністю. На цій ділянці річки, зі слів місцевих рибалок та результатами контрольних відловів, вже фактично зникла риба», – говорять працівники національного парку «Подільські Товтри».

«Саме в такі роки, коли по природних причинах води в річках меншає, ми бачимо, наскільки негативно на них впливають малі ГЕС», – пояснює заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.

«Коли води достатньо, лише деякі люди скаржаться на обміління через малу ГЕС. Проте коли води мало і русло річки лишається майже сухим, бо вся вода йде на ГЕС, люди усвідомлюють масштаби екологічного лиха», — пояснює експерт.

Річка Смотрич нижче Кам’янця-Подільського і до гирла є водно-болотним угіддям міжнародного значення, що охороняється згідно з Рамсарською конвенцією, яка ратифікована в Україні.

Робота існуючої ГЕС є причиною порушення міжнародних зобов’язань України. Нова ГЕС погіршить ситуацію вдвічі. Екологічні організації звернулись до Міністерства екології України з проханням зупинити будівництво нової ГЕС на Смотричі та вжити оперативних заходів по порятунку річки.

Громадські організації з усієї України з березня 2012 року розпочали громадську кампанію проти будівництва нових малих ГЕС на природних територіях.

Розділи: Довкілля

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути