chrome firefox opera safari iexplorer

Мінздоров’я неефективно використало майже 40 мільйонів гривень

10 вересня 2012 о 16:32

Рахункова палата встановила неефективне використання 38,5 млн гривень із бюджету при закупівлі устаткування для медустанов у трьох областях.

Про це повідомляє прес-служба Рахункової палати, передає «Інтерфакс-Україна».

«Колегія Рахункової палати розглянула звіт про результати аудиту ефективності використання коштів субвенцій із державного бюджету на придбання видаткових матеріалів і медичного обладнання для закладів охорони здоров'я Полтавської, Сумській і Харківської областей», — говориться в повідомленні.

Колегія «дійшла висновку, що Міністерство охорони здоров'я й управління охорони здоров’я облдержадміністрацій названих областей у 2010—2011 роках не забезпечили належного управління коштами, що призвело до неефективного використання 38,5 млн грн (41% від загального обсягу спрямованих ресурсів)».

Згідно з повідомленням, Мінздоров’я і обласні управління охорони здоров’я Полтавської, Сумської, Харківської областей недостатньо обґрунтовано визначали у 2010—2011 роках потребу у видах видаткових матеріалів і обсягах їх закупівлі, а також їх пропорційний розподіл між медичними установами.

«У результаті, з одного боку, не задоволені потреби низки закладів охорони здоров'я в заявлених найменуваннях і обсягах видаткових матеріалів, з іншого боку – створені значні наднормативні запаси видаткових матеріалів (у Полтавській – на 2,6 млн грн, Сумській – 3,9 млн грн, Харківської області – 10,3 млн грн)», — повідомляє прес-служба.

У результаті аудиту встановлено, що в лікарнях Харківської області протягом півроку не використовується закуплене у 2011 році за кошти держбюджету рентгенівське обладнання вартістю 8,2 млн грн, оскільки постачальник не провів пусконалагоджувальні роботи.

У зв'язку з цим, за даними Рахункової палати, 30 тис відвідувачів 11 медустанов не змогли пройти рентген-обстеження на цьому апараті.

У прес-релізі повідомляється, що більше 6 місяців не розподіляються між закладами охорони здоров'я два апарати ультразвукової діагностики вартістю 0,6 млн грн.

Також не використовуються 4 пересувних кабінети флюорографії загальною вартістю 5 млн грн (придбане устаткування не зареєстроване в органах ДАІ) і рентгенівський комплекс вартістю 0,7 млн грн, переданий районній лікарні селища Двурічна замість Харківської міської дитячої поліклініки №14.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути