chrome firefox opera safari iexplorer

Держава намагається взяти у свої руки управління тарифами на мобільний зв'язок

24 жовтня 2012 о 10:22

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), підготувала законопроект, що дає їй право втручатися в тарифну політику мобільних операторів, і спрямований на те, щоб заборонити безкоштовні розмови в рамках одного оператора, пише видання «Комерсант-Україна» з посиланням на власні джерела у відомстві.

Так, у новому законопроекті комісії «Про визначення та аналіз ринків послуг галузі електронних комунікацій» прописана норма, за якою мобільні оператори будуть зобов'язані попереджати НКРЗІ про всі зміни тарифів.

А в разі якщо регулятор визнає нові тарифи необґрунтованими, він може заборонити їх введення. Утім, мета законопроекту — боротьба не з завищеними, а із заниженими тарифами, стверджує джерело видання в НКРЗІ.

Мова йде про безкоштовні внутрішньомережеві розмови (безкоштовні дзвінки між абонентами одного оператора), які регулятор давно називає «шкідливою для розвитку конкуренції практикою». «Безкоштовні дзвінки всередині мережі надаються дешевше собівартості.

Великі оператори можуть дозволити собі крос — субсидувати їх за рахунок більш рентабельних послуг, а дрібні змушені працювати в збиток», — пояснила член НКРЗІ Людмила Єжова. У звіті відомства за 2011 рік зазначається, що на внутрішньомережеві дзвінки зараз припадає 94% всього національного мобільного трафіку.

Найбільші вигоди законопроект у разі його прийняття принесе третьому по величині мобільному оператору «Астеліт» (ТМ life :)), вважає аналітик ІК Concorde Capital Олександр Паращій.

«Споживачі вже звикли до безкоштовних внутрішньомережевих дзвінків. Тож якщо „Астеліт“ стане єдиною компанією, у якої буде ця послуга, це дозволить їй значно збільшити абонентську базу», — упевнений експерт.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути