chrome firefox opera safari iexplorer

Києво-Печерський заповідник співпрацюватиме з музеями Білорусі та Молдови

18 жовтня 2012 о 17:04

Між Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником та провідними музеями Білорусі і Молдови буде налагоджена плідна співпраця. Попередніх домовленостей про це було досягнуто під час візиту Генерального директора Києво-Печерського заповідника Любомира Михайлини на Перший Національний форум «Музеї Білорусі», що проходив у місті Гродно, повідомили УНН у прес-службі заповідника.

«Під час Форуму я поспілкувався з представниками шести провідних музеїв Білорусі, серед яких Національний художній музей Республіки Білорусь, Гродненьський державний музей історії релігії, Національний історико-культурний музей-заповідник „Несвіж“, Історико-культурний музей-заповідник „Заславль“ Гродненський державний історико-археологічний музей та Національний Полоцький історико-культурний музей-заповідник. Я передав їм на розгляд проекти Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво, і попередньо ми домовились про те, що будемо шукати спільні точки дотику. Також у співпраці з нами зацікавлені представники музейної галузі Республіки Молдова. Відповідну розмову я мав з директором Національного музею історії і археології Молдови Євгенієм Саввою», — розповів Любомир Михайлина.

Проект Меморандуму передбачає обмін інформацією про плани роботи та заходи, проведення спільних семінарів та симпозіумів; реалізацію спільних науково-видавничих та культурно-мистецьких проектів; співпрацю у сфері охорони пам'яток та об'єктів історико-культурної спадщини; проведення майстер-класів для реставраторів та здійснення спільних реставраційних проектів; проведення спільних виставок предметів образотворчого мистецтва та реалізацію інших експозиційних проектів; обмін друкованою інформацією, журналами, рекламними та науково-дослідними матеріалами.

Нагадаємо, наприкінці червня 2012 року було досягнуто домовленості про співпрацю між Києво-Печерським заповідником та трьома музейними установами Російської Федерації: Державним історичним музеєм Російської Федерації, Державним музеєм образотворчих мистецтв ім. О.С. Пушкіна та Московським державним об’єднаним музеєм-заповідником «Коломенське-Ізмайлово-Лефортово-Любліно».

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути