chrome firefox opera safari iexplorer

«Регіонал» презентував збірку про ОУН як шпигунів Гітлера і Заходу

16 жовтня 2012 о 13:47

Народний депутат фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко презентував у Севастополі збірник архівних матеріалів «Історія націоналістичних рухів в Україні в роки Великої Вітчизняної війни».

Про це повідомляє «Інтерфакс».

«Сьогодні міжнародний антифашистський фронт України, який я представляю як співголова, презентує севастопольцям нову, по суті, унікальну книгу — двотомник архівних матеріалів, — зазначив Колесніченко. — Архіви, які представлені з п'яти країн — Німеччини, Польщі, України, Білорусії, Росії».

За словами нардепа, вперше були взяті матеріали зі Служби зовнішньої розвідки РФ, розвідки Польщі, української розвідки.

«РФ представила більше дванадцяти архівних установ. В тому числі архіви президента РФ», — додав «регіонал».

За словами депутата, 90% представлених архівних документів вперше розсекречені і представлені населенню.

«З 1939 року по 1945 рік ОУН-УПА і всі підрозділи, які знаходилися в цьому націоналістичному крилі, відкрито співпрацювали з німецько-фашистськими загарбниками, — сказав Колесніченко. — З 1939 року вони перебували на фінансуванні спецслужб Німеччини, готували розвідувально-диверсійну мережу на території України і навіть в 1945 році, працюючи з німцями, вони готували розвідувальну мережу, щоб залишити її в тилу радянських військ».

Одночасно, за його словами, документи доводять, що «лідери ОУН-УПА» вели переговори і з американською, і з англійською розвідкою для ведення підривної роботи на території Радянського Союзу.

«Однозначно доведено, що участі в боях з регулярною німецькою армією бандерівці не брали, — сказав „регіонал“. — Все, що змогли знайти історики, це приватні сутички з метою отримання зброї, обмундирування або продуктів харчування».

На думку Колесніченка, архівні матеріали «вперше підтверджують факти переговорів Степана Бандери зі спецслужбами Німеччини», спрямовані на об'єднання зусиль в боротьбі з Радянським Союзом. Депутат також заявив, що збереглися й документи з вдячністю Адольфу Гітлеру за те, «що він створив Українську державу».

«Регіонал» розповів, що найближчим часом книга буде видана накладом у 20 тисяч екземплярів і розповсюджуватиметься не тільки в бібліотеках, але і в школах, в інститутах.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути