chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні здійснюється менше 5% необхідних операцій з трансплантації органів

20 жовтня 2012 о 21:17

У минулому році в Україні виконано всього 112 трансплантацій нирки, 14 — печінки і одна — серця, тоді як щорічно трансплантація нирки потрібна понад 2000 осіб, печінки — близько 1000, серця — 500—700.

В Україні здійснюється менше 5% операцій з трансплантації органів із необхідних. Про це з інтерв'ю «Дзеркалу тижня. Україна» повідомив керівник Запорізького центру трансплантації професор Олександр Никоненко (на фото).

За його словами, в у минулому році в Україні виконано всього 112 трансплантацій нирки, 14 — печінки і одна — серця, тоді як щорічно трансплантація нирки потрібна понад 2000 осіб, печінки — близько 1000, серця — 500—700.

«Це дуже трагічно. Тим паче що в нас є всі можливості виконати набагато більше пересадок органів, але ми цього не можемо зробити через повну блокаду донорства», — підкреслив Никоненко.

Він пояснив, що з 1999 року, коли був прийнятий закон, де є стаття про презумпцію незгоди, трансплантація в Україні практично провалилася.

«Пересадка трупних органів практично припинилася. Нині ми проводимо в основному родинні трансплантації», — повідомив професор.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути