chrome firefox opera safari iexplorer

Завтра у Києві стартує довгоочікувана «Молодість»

19 жовтня 2012 о 09:02

З 20 до 28 жовтня у столиці триватиме 42-й Міжнародний кінофестиваль «Молодість». Про це УННповідомили у прес-службі КМДА.

Цьогорічний фестивальний центр – кінотеатр «Київ», іншими фестивальними локаціями обрано кінотеатри: «Жовтень», «Кінопанорама», «Кінопалац», «Київська Русь» та культурно-освітній центр «Майстер клас».

Церемонія відкриття 42-го МКФ «Молодість» відбудеться 20 жовтня о 19:00 в Національній Опері України. Відкриється фестиваль німою відреставрованою стрічкою «Шкурник» Миколи Шпиківського (1929 рік), яка демонструватиметься у супроводі симфонічного оркестру. Свого часу, картина була заборонена. Сюжетом фільму у рівній мірі висміюються бюрократизм, фанатичність та абсурдизм більшовиків і клептократична пихатість білих – один із небагатьох прикладів української ранньої кінокомедії, стверджують кінокритики.

У конкурсній програмі фестивалю: «Студентські фільми», «Перші короткометражні стрічки», «Перші повнометражні ігрові фільми», «Українська панорама».

Оцінюватиме конкурсантів: головне міжнародне журі, міжнародне журі кінопреси FIPRESCI, екуменічне журі та міжнародне журі кіноклубів. Також вручатиметься приз глядацького журі. Символ кіноподії – «Скіфський олень», гран-прі фестивалю.

Розмаїтою є і позаконкурсна програма фестивалю, а саме: French connection (франкомовне кіно), German wave (німецькомовне кіно), Нове російське кіно, Скандинавська панорама, Довгі ночі короткого метру (Франція, Німеччина, Швейцарія), Фестиваль фестивалів , Cinergy, Sunny Bunny, 2012. Кіно про кінець світу

До уваги глядачів також ретроспективи: Богдан Ступка, Артур Ліпсет, Мілош Форман, Ален Роб-Грійє.

Крім того, «Молодість» запрошує на спеціальні події: «Пліч-о-пліч» Крістофера Кінеллі; «Марлі» Кевіна Макдональда; «Аппасіоната» Крістіана Лабхарта; Ретроспектива Теодора Ушева; Спеціальний показ Іржі Трнка.

Також з 21 до 27 жовтня у рамках фестивалю триватиме майстерня талантів та четвертий міжнародний ринок кінопродукції Molodist Boat Meeting (25-26 жовтня).
Фестиваль відбудеться за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Київської міської державної адміністрації.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути