chrome firefox opera safari iexplorer

Харків’янка довела, що може дивитися кіно найдовше в Україні

29 листопада 2012 о 11:12

Замалим не чотири доби у Харкові тривав кіномарафон, учасники якого без перерви на сон дивилися світову класику. Ціна питання — 10 тисяч гривень. Призові дісталися Юлі Ярошенко, яка протрималася біля монітора ноутбука 82,5 години, побивши попередній рекорд України.

У безстроковому сеансі взяти участь виявили бажання майже 1300 харків’ян. Але адміністратори кафе Cinema (саме їм спало на думку провести «марафон безсоння») відібрали лише двадцятку ентузіастів. Перед стартом усі учасники були впевнені у власній перемозі. Втім уже через добу двоє здалися фактично без бою, а через дві — у залі морила себе безсонням тільки десятка найстійкіших.

Умови боротьби були досить жорсткими. Після кожного фільму — 10–хвилинна перерва, потім знову сеанс. Не можна було заплющувати очі і перемовлятися між собою, але дозволялося «здати» товариша по перегляду, якщо той ненароком задрімав. Тоді біля «сонька» тихенько ставили пісочний годинник, і якщо той не реагував на нього поглядом чи порухом руки, через три хвилини викреслювали зі списку учасників.

Адміністратор кафе В’ячеслав Некрасов повідомив, що спочатку планували 48–годинний марафон. Мовляв, якщо й після цього не визначиться переможець, то суму призу організатори розділять між тими, хто залишиться у залі. Але сталося непередбачуване — найстійкіші через дві доби категорично відмовилися зійти з дистанції. Тоді їм викликали лікарів, і лише з їхнього дозволу включили кіно знову.

Зрештою, біля моніторів залишилося лише троє учасників: Євген Зингерман, Даша Клевакіна та Юля Ярошенко. Адміністратори знову запропонували розділити приз порівну і нарешті розійтися, але трійця, схоже, вирішила боротися до останнього подиху. Тоді у них відібрали м’які крісла, всадивши у жорсткі плетені стільці, й розсадили так, аби вони не бачили одне одного. Спочатку спартанські умови не витримав Євген, зійшовши з дистанції на 76–й хвилині марафону. Згодом «здалася» і Даша, віддавши перемогу Юлі, яка встигла переглянути рівно тридцять фільмів. Її час виявився рекордним для України: попередній аналогічний сеанс тривав 36 годин.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути