chrome firefox opera safari iexplorer

Попов заборонив будівництво на фундаменті Десятинної церкви

30 листопада 2012 о 16:21

Голова КМДА Олександр Попов заявив, що не дозволить проводити будівництво на фундаменті Десятинної церкви.

За його словами, позиція міської влади щодо будівництва храму на залишках Десятинної церкви залишається непохитною — роботи мають бути спрямовані виключно на музеєфікацію та консервацію.

«Залишки фундаменту Десятинної церкви — це пам'ятка археології національного значення і світового масштабу, знакове місце для киян і привабливий туристичний об'єкт. Враховуючи це, ми просто зобов'язані зберегти фундамент першої кам'яної церкви Київської Русі у тому вигляді, який маємо сьогодні. Будь-які роботи на території Десятинної церкви можуть здійснюватися виключно з метою музеєфікації та консервації археологічних знахідок», — наголосив він.

Попов також зазначив, що міська влада не узгодить жодного документа, який би дозволив будівництво на фундаменті Десятинної церкви, він також нагадав, що практично рік тому на згаданій території була здійснена тимчасова консервація залишків фундаменту церкви, щоб вберегти їх від несприятливих погодних умов.

Причому у КМДА також зазначили, що ті архітектурні рішення, які пропонуються на даний час, зокрема, відновлення Десятинної церкви, не можуть бути реалізовані з об'єктивних причин

Більше того, вони взагалі не враховують результати конкурсу на визначення найкращої концепції ревалоризації пам'ятки з консервацією та сучасною музеєфікацією залишків церкви Богородиці (Десятинної), який був проведений у кінці 2011 року Київською міською державною адміністрацією спільно з Міністерством культури України, наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, що 22 листопада член Містобудівної ради Києва при ГУ містобудування та архітектури Олександр Бригинець заявив, що влада Києва готує забудову Старокиївської гори на місці фундаменту Десятинної церкви, оскільки проект будівництва лежить на столі у головного архітектора міста.

Як відомо, Українська православна церква (Московський патріархат) домагається відновлення Десятинної церкви на залишках її фундаменту. Проти цього виступають археологи та архітектори.

У 2008 році Головне управління охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації вирішило відновити археологічні розкопки фундаменту Десятинної церкви.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути